Jak náš web funguje

 

Exiap je webová stránka a blog pro nezávislé srovnání převodů peněz do zahraničí. Naše tabulky se srovnáním převodů peněz jsou standardně řazené od možnosti, která je pro vás nejlevnější, až po tu nejdražší. Do úvahy bereme poplatky spojené s převodem a směnné kurzy. Takovéto srovnání je nezbytné, protože poskytovatelé často inzerují „nízké“ nebo „nulové“ poplatky za převod, ale ve skutečnosti si mohou účtovat přirážku ke směnnému kurzu, čímž se celá transakce stává mnohem dražší, než si lidé myslí. Když se podíváte na celkové náklady (poplatky + směnné kurzy), je pro vás jednodušší se rozhodnout, jakou službu využijete.

Exiap je webová stránka a blog pro nezávislé srovnání převodů peněz do zahraničí. Naše tabulky se srovnáním převodů peněz jsou standardně řazené od možnosti, která je pro vás nejlevnější, až po tu nejdražší. Do úvahy bereme poplatky spojené s převodem a směnné kurzy. Takovéto srovnání je nezbytné, protože poskytovatelé často inzerují „nízké“ nebo „nulové“ poplatky za převod, ale ve skutečnosti si mohou účtovat přirážku ke směnnému kurzu, čímž se celá transakce stává mnohem dražší, než si lidé myslí. Když se podíváte na celkové náklady (poplatky + směnné kurzy), je pro vás jednodušší se rozhodnout, jakou službu využijete.

V roce 2021 byl Exiap zakoupen společností Wise, což je společnost poskytující služby převodů peněz do zahraničí. Wise byl založen částečně z toho důvodu, aby do oboru vnesl transparentnost díky cenovému modelu, který uživatelům zřetelně ukáže celkovou cenu jejich převodu. Wise chce, aby Exiap zůstal i nadále transparentní, a tak nabídky společnosti Wise v tabulkách srovnání prochází naprosto stejným procesem jako nabídky ostatních poskytovatelů. To znamená, že když je Wise nejlevnější, je na vrcholu tabulky, když nejlevnější není, tak tam není. Je to prosté.

Je ještě pár dalších věcí, které byste o Exiapu měli vědět, tak čtěte dál.

Zřeknutí se odpovědnosti při porovnávání 

 • Tabulka se srovnáním ukazuje, kolik stojí mezinárodní posílání peněz mezi uvedenými měnami pomocí jednotlivých námi uvedených poskytovatelů. Uvádí také částku, kterou obdrží příjemce.

 • Naše výsledky srovnání jsou standardně řazeny od možnosti, která je pro vás nejlevnější, až po tu nejdražší.

 • Srovnání cen zakládáme na údajích, které jsme získali od poskytovatelů. Získáváme je dvěma způsoby:

 • 1) Partneři s námi svá data sdílí v rámci našich vzájemných dohod. Takové sdílení obvykle probíhá téměř v reálném čase.

 • 2) Zkušební data jsou z webových stránek poskytovatelů přebírána v konkrétních dnech. To znamená, že mohou být nepřesná, protože poplatky poskytovatelů odhadujeme na základě zkušebních dat shromážděných v minulosti. Děláme to proto, že to může být jediný způsob, jak některé poskytovatele v naší tabulce zobrazit, protože není k dispozici alternativa získávání dat v reálném čase. Data odhadujeme pouze u velkých značek, se kterými nemáme uzavřeno partnerství, protože chápeme, že uživatelé chtějí porovnávat značky, které znají a kterým důvěřují.

 • Porovnáváme pouze převody mezi bankami a v případě, kdy má poskytovatel placený tarif, používáme neplacený tarif.

 • Nesrovnáváme všechny dostupné poskytovatele převodů peněz. Je jich prostě příliš mnoho na to, abychom je na našem webu uváděli a jejich uvedení pro nás představuje náklady. Proto máme jistá určující kritéria, která používáme, když se rozhodujeme, které poskytovatele uvádět. Ta nám pomáhají zajistit, aby byli uvedení poskytovatelé pro vás relevantní a vhodní pro typ srovnání, které provádíme na webu Exiap. O těchto kritériích se více dočtete níže.

 • Neváháme uvést v tabulce srovnání poskytovatele, který může pro daný mezinárodní převod nabízet levnější možnost než Wise.

Určující kritéria pro uvádění partnerů

 • Partner musí být schopný s námi sdílet svůj ceník, abychom mohli v tabulce srovnání transparentně zobrazovat výsledky.

 • Partneři musí být schopni nabídnout nám obchodní podmínky, které odpovídají námi nastaveným rámcům. Exiap je pro uživatele zdarma, ale provoz webu stojí peníze. Exiap finance získává z provizí, které dostáváme od partnerů.

 • Partneři musí být zavedení a pro zákazníky relevantní. To znamená: působit v oboru alespoň 4 roky, mít minimálně 15 000 vyhledávání měsíčně a přes 2 000 recenzí na webu Trustpilot.

Můžeme uvádět poskytovatele, se kterými nemáme uzavřené partnerství, protože chápeme, že uživatelé chtějí porovnávat s velkými značkami, které znají. Tito poskytovatelé nemusí být v partnerském programu nebo s námi nechtějí spolupracovat. Jejich zařazení do seznamu probíhá spíše ad hoc, protože sběr dat je náročný na čas a zdroje. Obvykle by takový poskytovatel měl mít měsíčně alespoň 1 000 000 vyhledání.

Obecné informace

 • Neobchodujeme s měnami. Exiap je pouze webový srovnávač, není platformou obchodující s měnami.

 • Neposkytujeme finanční poradenství. Veškeré informace na stránkách Exiap nepředstavují finanční poradenství. Jsou založené spíše na průzkumu, než že by se jednalo o poradenství na míru jednotlivcům. Než na základě obsahu na webu Exiap podniknete jakékoli kroky nebo se jich zdržíte, musíte se vždy poradit s kvalifikovaným finančním poradcem.

 • Neposkytujeme žádné záruky. Uvědomte si prosím, že při používání webových stránek Exiap poskytnuté informace používáte na vlastní riziko a nemůžeme nést odpovědnost, pokud se něco pokazí. Přestože vynakládáme přiměřené úsilí na aktualizaci informací na webu Exiap, neposkytujeme žádná výslovná ani předpokládaná prohlášení, záruky ani ujištění, že obsah webu je přesný, úplný nebo aktuální, a ZŘÍKÁME SE JAKÝCHKOLIV PŘEDPOKLÁDANÝCH ZÁRUK PRODEJNOSTI NEBO VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL. Přestože vynakládáme přiměřené úsilí, abychom vám poskytovali přesné informace o produktech a poskytovatelích v okamžiku jejich zveřejnění, může poskytovatel krátce nato změnit ceny a podmínky produktů i nabídek, proto si vždy ověřte informace na oficiálních webových stránkách poskytovatele. Zříkáme se rovněž jakýchkoli záruk, že webové stránky budou fungovat nepřerušovaně a bez chyb nebo že neobsahují viry či jiné škodlivé prvky.

Obsah třetích stran 

 • Občas uvádíme odkazy na další weby. Za jejich obsah však nejsme odpovědní.

 • Některý obsah zveřejněný na webových stránkách byl vytvořen na naši objednávku, ale je dílem nezávislých dodavatelů. Tito dodavatelé nejsou zaměstnanci, pracovníci, zástupci ani partneři společnosti Wise a ani se za ně nevydávají. Informace a obsah zveřejněný těmito nezávislými dodavateli nebyl námi ověřován ani schvalován a nepředstavuje naše názory.

Další ustanovení 

 • Nedovolujeme žádný smluvní ani svěřenecký vztah. Výslovně se zříkáme jakéhokoli smluvního nebo svěřeneckého vztahu na základě obsahu webových stránek Exiap s vámi, na který se nesmíte za žádným účelem spoléhat.

 • Neprověřujeme solventnost poskytovatelů uváděných na našem webu.

Zřeknutí se odpovědnosti u partnerů

 • Některé odkazy na tomto webu jsou partnerské odkazy. To znamená, že můžeme za vaše kliknutí a nákup získávat provizi. To ovšem nijak neovlivňuje naše hodnocení a vás to nic nestojí.