Wise recenze: Výhody a nevýhody 2024

Daniela Ryplová
Autor textu
Olesya Mets
Hodnotitel
Naposledy aktualizováno
1. července 2024

Wise je globální společnost založená v roce 2011, která se zaměřuje na převod peněz v rámci celého světa. Nyní toho však umí mnohem víc. S Wise dnes můžete přijímat i odesílat peníze ve 40+ měnách a směňovat je se středovým směnným kurzem. Získáte platební kartu debetní i virtuální a transakce můžete ovládat přes mobilní aplikaci. Všechny další důležité informace o Wise, včetně všech poplatků, se dozvíte v této recenzi. Tak se na to pojďte podívat!

Přejít na Wise

Wise recenze: Nejdůležitější informace

Hlavní funkce:

 • Cena: Wise využívá nízké a transparentní poplatky, takže na vás po zaplacení nevyskočí žádná skrytá přirážka. Předtím, než jakoukoli transkaci potvrdíte, budete se všemi poplatky seznámeni.

 • Rychlost: Protože na rozdíl od běžných bank využívá Wise vlastní platební síť, zvládne doručit 50 % převodů okamžitě a 90 % do 24 hodin.

 • Dosah: Banky jako Monzo a N26 používají Wise, stejně jako Google Pay či Xera.

Důležitá čísla:

 • Peníze můžete posílat do více než 160 zemí světa

 • Na multiměnovém účtu od Wise můžete držet více než 40 měn naráz

 • Platební údaje můžete získat až k 10 měnám

 • Nepřetržitá zákaznická podpora ve 14 světových jazycích

 • Každý měsíc pošle své peníze přes Wise více než 16 milionů zákazníků

Pro:

 • Nízké a transparentní poplatky, které znáte předem

 • Středový směnný kurz bez přirážek

 • Rychlost převodu peněz

 • Multiměnový účet a debetní karta

 • Business účet pro podnikatele s platebními údaji k více měnám

 • Plně regulováno a schváleno příslušnými regulačními orgány

 • Veřejně obchodovaná společnost na LSE

 • Možnost provádět transakce online nebo v aplikaci Wise

Proti:

 • Neexistuje pobočková síť – zákaznický servis je pouze online

 • Není možné převádět hotovost

 • Pro vyšší platby mohou vzniknout vyšší poplatky či limity, které jsou závislé na cílové zemi

Shrnutí:

Společnost Wise vybudovala vlastní platební síť, díky níž je posílání peněz do zahraničí výrazně rychlejší a levnější. Převod peněz je zcela transparentní a veškeré poplatky, které musíte zaplatit, se tak dozvíte předem.

Wise pro své transakce využívá směnný středový kurz, který je oproštěn od zbytečných přirážek. Wise dále nabízí multiměnový účet, který vám usnadní přijímání a odesílání peněz z a do zahraničí. Můžete na něm držet několik měn najednou. Wise však nemá pobočkovou síť, a tak vše musíte řešit online.

Wise účet zdarma

Kolik ušetřím s Wise

Jelikož si Wise zakládá na tom, že využívá středový směnný kurz a nízké a transparentní poplatky, můžete díky použití účtu od Wise ušetřit spoustu peněz.

Kolik přesně můžete s Wise ušetřit, závisí na několika faktorech. Například kam peníze posíláte, jaká je hodnota převodu a jakým způsobem platíte. V tabulce níže se můžete podívat, kolik s Wise reálně ušetříte oproti běžným bankám, když budete odesílat 5 000 CZK, 10 000 CZK nebo 25 000 CZK do na účet v eurech.

Posíláte:Příjemce u České spořitelny obdržíPříjemce u ČSOB obdržíPříjemce u Wise obdržíNejvýhodnější možnost
5 000 CZK197,574 EUR196,982 EUR200,78 EURWise
10 000 CZK395,148 EUR393,964 EUR402,16 EURWise
25 000 CZK987,869 EUR984,911 EUR1 006,08 EURWise

Data platná v době vzniku článku.

Takhle moc ušetřím s Wise!

Co je Wise (dříve TransferWise)?

Společnost Wise si klade za cíl vytvořit co nejlepší způsob posílání peněz po celém světě, a to pomocí nových technologií a transparentnosti. Snaží se o co nejlevnější, nejrychlejší a nejpohodlnější způsob provádění plateb. To vše prostřednictvím bezpečného a snadno použitelného procesu, který je navíc úplně transparentní.

Wise nyní důvěřuje více než 16 milionů lidí a firem, kteří pomocí Wise posílají své peníze přes hranice. Wise byl spuštěn v roce 2011 s myšlenkou posílání peněz po celém světě, ale postupem času do svého portfolia přidal i další služby. Wise má nyní tři hlavní oblasti, na které se soustředí:

Mezinárodní převod s Wise

Mezinárodní převod peněz s Wise je rychlý, bezpečný a levný. Oproti jiným poskytovatelům zaplatíte s Wise za převod pouze zlomek ceny. Peníze můžete posílat do 160 zemí celého světa.

Platby se snadno a rychle připíšou přímo na bankovní účet příjemce, aniž by bylo podmínkou, že jeho účet je rovněž od Wise. Stačí platbu vytvořit na webu nebo v aplikaci Wise a zadat buď částku, kterou chcete poslat, nebo částku, kterou má příjemce přijmout – to znamená buď pošlete 25 000 CZK, které chcete převést na EUR, nebo rovnou zadáte, že chcete, aby příjemce dostal 1 000 EUR. Okamžitě pak uvidíte příslušné poplatky a směnné kurzy.

🚀 Skvělé pro: Každého, kdo potřebuje poslat peníze do zahraničí přímo na bankovní účet příjemce – ať už se jedná o jednorázové nebo pravidelné platby.

Multiměnový účet a debetní karta od Wise

S multiměnovým účtem od Wise můžete držet více než 40 měn najednou a snadno z něj posílat platby až do 160 zemí. Díky multiměnovému účtu můžete také získat bankovní detaily k účtu až 10 měnách, včetně GBP, EUR, USD, AUD, NZD, CAD, HUF, SGD, TRY nebo RON.

To se hodí, pokud potřebujete přijímat nebo odesílat platby v zahraničních měnách, protože vám díky tomu mohou na účtě přistávat peníze v různých měnách. K účtu navíc získáte debetní kartu, se kterou můžete snadno vybírat hotovost po celém světě a vesele utrácet za vaše radovánky přímo v místní měně. Vyhnete se tak nevýhodným směnným kurzům, kvůli kterým se vám transakce většinou prodraží.

Svůj účet můžete hravě spravovat v aplikaci Wise a vždy budete mít přehled o dostupných zůstatcích konkrétních měn či o provedených transakcích.

🔥 Skvělé pro: osoby a firmy, které často odesílají a přijímají mezinárodní platby.

Wise Business

Vedle multiměnového účtu nabízí Wise také něco pro podnikatele, a to business účet. Stejně jako multiměnový účet nabízí businessový více měn. Můžete tak posílat a přijímat platby v několika různých měnách najednou. Získáte bankovní údaje k bankovnímu účtu v 10 měnách, včetně EUR, GBP nebo USA, a můžete platit svým klientům snáze v jimi preferovaných měnách.

Co vám business účet poskytuje navíc?

 • API. Automatizujte vaši platební aktivitu pomocí chytrého Wise API.

 • Další uživatelé. Přidejte uživatele do profilu k vašemu účtu, abyste umožnili přístup k funkcím Wise dalším členům týmu.

 • Hromadné platby. Provádějte hromadné platby prostřednictvím jednoduchého nahrání souboru csv a ušetřete si čas!

📌Skvělé pro: Podniky všech velikostí, od freelancerů až po velké korporace a podniky.

Jak funguje Wise?

Wise si vybudoval vlastní platební síť, jejíž provoz je ve srovnání se systémem SWIFT levnější a rychlejší.

SWIFT používají tradiční banky k zasílání mezinárodních převodů. Síť SWIFT je zavedená a spolehlivá, bohužel ale také poměrně drahá a pomalá. Každá banka zapojená do platebního řetězce si může k transakci přidávat takzvaný zprostředkovatelský poplatek, a tím pádem převod prodražit. Wise však může svým klientům díky vlastní platební síti nabídnout lepší ceny a rychlejší převody.

A protože u Wise neexistují žádní zprostředkovatelé, neexistují ani žádné překvapivé náklady – což umožňuje transparentnější platby a vy vždy víte, kolik nakonec zaplatíte.

Jak tedy Wise funguje? Když chcete provést platbu v českých korunách a pošlete ji z CZK z účtu od Wise v České republice, peníze se připíšou na účet společnosti Wise vedený v Česku. Ve stejnou chvíli Wise odešle ze svého účtu v zahraničí částku v cizí měně na účet příjemce.To znamená, že žádné peníze skutečně nemusí překračovat hranice, což snižuje náklady a čas.

Založte si účet od Wise

Je Wise bezpečný?

Ano! Wise je bezpečný a důvěryhodný. Je totiž regulován příslušnými finančními regulačními orgány ve všech zemích, ve kterých působí. Ve Velké Británii to je Financial Conduct Authority (FCA), v Evropě je Wise autorizován Belgickou národní bankou i Estonskou finanční inspekcí. Převody peněz s Wise jsou prováděny pomocí špičkové technologie, která dokáže identifikovat podvody a zajišťuje bezpečnost vašich peněz.

Zde je několik klíčových faktů o zabezpečení Wise:

 • Vaše finanční prostředky jsou chráněny pomocí předních finančních institucí.

 • Wise je pravidelně kontrolován, aby bylo ověřeno, že vše funguje hladce.

 • Využívá pokročilou ochranu dat a dvoufázové autentizační procesy.

 • Používá systémy prevence podvodů.

 • Wise je veřejně obchodovaná společnost s více než 16 miliony zákazníků a 5 000 zaměstnanci.

 • Společnosti Wise důvěřuje 17 bank a 400 000 velkých podniků.

Poplatky Wise (TransferWise) 

Wise svým působením narušil mezinárodní platební trh, a to konkrétně svou strategií ohledně poplatků.

Poplatky a ceny u Wise jsou totiž transparentní, přesnou částku, kterou za převod směny zaplatíte, se tedy vždy dozvíte předem.

Wise pracuje na třech základních principech, a to: radikální transparentnost, snaha účtovat si co nejméně to jde a učinit z prémiových služeb novou normu. Wise se navíc snaží své poplatky neustále snižovat.

K dispozici jsou také slevy, které se uplatňují automaticky na vašem účtu, pokud posíláte vyšší částky – o tom ale později.

Wise: Poplatky za platbu do zahraničí

U Wise se můžete setkat se dvěma druhy poplatků:

 • Fixní poplatek: pokrývá fixní náklady spojené s transakcí.

 • Variabilní poplatek: pokrývá náklady na směnu měny.

Výše poplatku se vám ale vždy zobrazí předtím, než provedete platbu.

Zde uvidíte příklady toho, kolik zaplatíte za platbu 10 000 CZK, jestliže ji příjemce dostane v některých oblíbených hlavních měnách:

OdesílámFixní poplatekVariabilní poplatekCelkový poplatek
EUR13,62 CZK56,38 CZK (0,43 %)70 CZK
USD

28,20 CZK

73, 86 CZK (0,46 %)102,06 CZK
GBP14, 25 CZK60,96 CZK (0,47 %)74,91 CZK
CAD21,98 CZK63,71 CZK (0,42 %)85,69 CZK
SEK29,22 CZK72,90 CZK (0,44 %)

102,12 CZK


PLN20,83 CZK69,49 CZK (0,49 %)

90,32 CZK


AED67,31 CZK133,55 CZK (0,67 %)200,86 CZK
AUD21,25 CZK62,99 CZK (0,42 %)84,24 CZK
NZD22,26 CZK64,98 CZK (0,43 %)87,24 CZK

Směnný kurz Wise

Wise používá středový směnný kurz – to je ten, který najdete na Googlu – bez jakýchkoli skrytých poplatků. Běžné banky si naopak ke směně přidávají dodatečné přirážky v rozmezí 2-4 %, takže vás transakce bude stát více, aniž byste si to často uvědomovali. Při převodu s Wise však budete o veškerých poplatcích informováni včas. Dopředu si tak můžete rozmyslet, zda pro vás bude směna výhodná, či nikoliv.

Ušetřete peníze s Wise

Wise: Poplatky za multiměnový účet a debetní kartu

Založení účtu u Wise je zcela zdarma, stejně jako získání virtuální karty do vašeho mobilního telefonu. Pokud ji však chcete mít fyzicky u sebe, za debetní kartu zaplatíte 180 CZK. Wise vám umožňuje si připlatit za expresní doručení do dvou dnů. Až dva výběry z bankomatu máte zdarma. Pokud chcete vybírat dál nebo požadujete výběr vyšší než 5000 CZK, účtuje si 1,75 %.

Všechny informace najdete v přehledné tabulce:

SlužbaVýše poplatku
Založení a vedení multiměnového účtuZdarma
Získání debetní karty180 CZK
Vedení debetní kartyZdarma
Expresní doručení debetní karty do 2 dnůOd 255 CZK
Získání a vedení virtuálních karetZdarma
Výměna karty po expiraciZdarma
Výběry z bankomatuMéně než 5 000 CZK měsíčněVíce než 5 000 CZK měsíčně
Do 2 výběrů měsíčněZdarma1,75 % z částky nad 5 000 CZK
3 a více výběrů měsíčně15 CZK za výběr15 CZK + 1,75 % z částky nad 5 000 CZK

Odesílání velkých částek s Wise

Wise lze bezpečně použít i pro platby vysoké hodnoty. Variabilní poplatek uplatňovaný na mezinárodní platby s Wise je u převodů vyšší hodnoty dokonce levnější. Slevy jsou uplatňovány automaticky a není třeba kontaktovat Wise, abyste se na nižší poplatek měli nárok.

Výchozí limit pro převody je 25 000 000 CZK, ale na požádání lze sjednat i vyšší limit. Možná ale budete muset poskytnout více informací o platbě, abyste vyhověli pravidlům finančních služeb – tým Wise vám však s těmito pravidly rád poradí.

Všechno bude snadněji pochopitelné na příkladu. Dejme tomu, že provádíte transakci za účelem přesunu finančních prostředků z prodeje nemovitosti nebo dědictví. Můžete být požádáni o předložení výpisu z bankovního účtu nebo o dokumenty pro ověření zdroje finančních prostředků.

Další informace o převodech vysoké hodnoty s Wise naleznete zde.

Jak dlouho trvá převod s Wise?

Okolo 40 % mezinárodních převodů s Wise je okamžitých. To znamená, že jsou doručeny za méně než 20 sekund.

 Do 24 hodin je pak doručeno 90 % převodů.

Přesná doba, za kterou bude vaše platba s Wise přepsána na účet příjemce, se může lišit v závislosti na cílové zemi, měně a také na způsobu platby.

Při zadávání platby však uvidíte odhadovaný čas doručení, abyste věděli, kdy zhruba může příjemce platbu očekávat. Po zadání platby budete moci stav převodu snadno sledovat i v aplikaci, takže přesně víte, kde peníze v danou chvíli jsou.

Plusy Wise

 • Středový směnný kurz.
 • Nízké, transparentní poplatky za převody a služby účtu.
 • Online služby a služby v aplikaci usnadňující používání.
 • Multiměnový účet.
 • Debetní i virtuální karta.
 • Rychlé a bezpečné převody do několika desítek zemí.

Mínusy Wise

 • Žádná možnosti převodu v hotovosti nebo šekem. 
 • Vyšší poplatky a limity, které se mohou lišit v závislosti na cílové zemi.
 • Žádná pobočková síť.

Jak používat Wise v České republice?

Wise můžete v ČR používat snadno! K čemu všemu lze Wise využít?

 • Odesílání i přijímání peněz z a do zahraničí

 • Díky multiměnovému účtu k držení více než 40 měn najednou

 • Peníze můžete také snadno směňovat při cestách do zahraničí

 • Získáte bankovní údaje v EUR, GBP nebo třeba USD a dalších 7 měnách

 • Za jednorázový poplatek 180 CZK získáte debetní kartu Wise, se kterou můžete platit až ve 160 zemích světa. Samozřejmostí jsou digitální karty k bezpečným platbám na internetu.

 • Podnikatelé ocení nabídku speciálního multiměnového business účtu.

Jak odeslat peníze s Wise

Použití Wise je opravdu snadné. Vše, co potřebujete, je váš chytrý telefon nebo počítač. Co tedy konkrétně udělat? Držte se následujícího návodu:

 1. Přihlaste se ke svému účtu.

 2. Zadejte, jakou částku potřebujete převést nebo kolik chcete, aby příjemce dostal.

 3. Potvrďte typ platby.

 4. Zadejte údaje o příjemci – číslo bankovního účtu nebo e-mail. Přesné požadované informace budou záviset na destinaci či měně, ve které peníze posíláte.

 5. Zkontrolujte podrobnosti.

 6. Přidejte odkaz nebo zprávu pro příjemce.

 7. Proveďte platbu kartou nebo bankovním převodem.

 8. Potvrďte a vaše peníze budou v pohybu!

Kompletní průvodce posíláním peněz pomocí Wise naleznete zde.

Tady pošlu peníze s Wise

Jak vložit peníze na Wise

Své peníze můžete vložit na Wise těmito způsoby:

 • Bankovním převodem,

 • debetní kartou,

 • kreditní kartou.

Nejlepší způsob je bankovní převod. Je to také ta nejoblíbenější a nejrozšířenější metoda, jak dostat své peníze na účet od Wise – jednoduše si pošlete peníze z jiného účtu na Wise účet.

Výplatní metody Wise

Většina transakcí probíhá právě prostřednictvím bankovních převodů, ale Wise podporuje i mnoho jiných způsobů. Všechny dostupné možnosti se vám zobrazí přímo před převodem.

Jak si otevřít Wise účet krok za krokem

Vytvoření účtu Wise je snadné a lze jej provést zcela online. Pojďte se podívat, jak na to za pár minut!

 1. Zaregistrujte se pomocí své e-mailové adresy nebo pomocí účtu Apple, Google či přes facebookový účet.

 2. Postupujte podle pokynů a zadejte své osobní údaje.

 3. Nahrajte svůj doklad totožnosti a selfie fotku pro ověření.

 4. Jakmile bude váš účet ověřen, můžete začít posílat platby.

  Tudy k Wise

Jaké dokumenty budete k založení potřebovat

Konkrétní dokumenty, které budete pro založení účtu u Wise potřebovat, budou záviset na typu požadovaného účtu a typu plateb, které chcete provádět.

Dokumenty, které budete muset doložit, se nicméně dozvíte včas a Wise vás navede celým procesem. Vždy se také můžete obrátit na zákaznickou podporu Wise, pokud budete potřebovat pomoc.

Pro osobní účet budete obvykle potřebovat:

 • Platný doklad totožnosti, jako je občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz.

 • Doklad o adrese, jako je účet za energie nebo bankovní výpis na vaše jméno.

Pro firemní účet budete potřebovat:

 • Doklad totožnosti a adresu majitele účtu.

 • Informace o firmě, včetně adresy, odvětví a registračního čísla.

 • Jméno, datum narození a zemi trvalého pobytu pro ředitele a akcionáře, kteří v podniku vlastní 25 nebo více procent.

Jak dlouho trvá ověření u Wise

Ověření lze provést okamžitě – většinou tak, že posíláte platbu relativně nízké hodnoty z bankovního účtu na vaše vlastní jméno.

Pokud potřebujete nahrát další dokumenty, ověření lze v některých případech provést ještě ve stejný den nebo určitě během několika pracovních dnů.

Jestliže při zakládání účtu potřebujete pauzu, můžete proces jednoduše uložit a ukončit a vrátit se k němu později.

Wise: Limity pro převod

Platební limity jsou obvykle stanoveny podle měny. Nejčastěji však budete moci posílat platby až do výše 25 mil. CZK nebo ekvivalentu v jiné měně. Pokud byste však potřebovali poslat více, můžete se obrátit na Wise a požadavek vyřešit. Podrobnosti o limitech Wise pro vaši měnu naleznete zde.

Wise: Podporované měny

Wise podporuje více než 40 různých měn a umožňuje odesílat do více než 160 různých zemí. Seznam podporovaných zemí ale Wise pravidelně aktualizuje stejně jako měny, které jsou pro platby dostupné – nejnovější informace najdete zde.

Co říkají zákazníci o Wise

Trustpilot je skvělým zdrojem pro kontrolu recenzí služeb, které byste možná rádi začali používat.

Než začnete používat Wise, podívejte se, co zde napsali ostatní klienti, abyste věděli, zda je Wise dobrou službou.

 V době psaní tohoto článku má Wise na Trustpilotu 217 648 recenzí a skóre 4,3 hvězdičky z 5. Recenzenti hodnotí hlavně rychlost, transparentnost a nízké poplatky ve srovnání s ostatními bankami:

Wise je jedno z nejlepších platebních řešení, se kterými jsem pracoval. Hlavní výhody jsou pro mě následující:

 • rychlý převod,
 • nízké transakční náklady,
 • možnost rychle a účinně převádět peníze do široké škály měn,
 • rychlé zákaznická podpora.

Přeloženo z angličtiny.

Samozřejmě se najdou také negativní recenze, které si stěžují zejména na zákaznickou podporu:

Hrozní služby. Hackli mi účet a Wise vůbec nepomohl, dostal jsem jen automatické odpovědi. Nepomohli mi se založením nového účtu ani se zrušením starého. Jsem zklamán.

Přeloženo z angličtiny.

Nutno však podotknout, že z legislativních důvodů je Wise nucen zadržovat podezřelé platby, což v některých případech může vést až k dočasnému zablokování účtu. To se však týká jen omezeného množství převodů, především těch s vyšší částkou.

Na webu Trustpilot však zákaznická podpora Wise vykazuje pravidelnou aktivitu. Nachází se tam celkem 82 % pětihvězdičkových recenzí oproti 8 % jednohvězdičkových.

Je Wise (dříve TransferWise) banka?

Ne, Wise není banka.

Používá ale podobné nástroje jako banky, takže pomocí bezpečnostních technologií dokáže například poměrně jednoduše odhalit podvody. Nemusíte se tak bát, že by vaše finance nebyly u Wise chráněny. Jsou bezpečně drženy v partnerských bankách společnosti Wise.

Dostupnost Wise - mobil nebo počítač?

Wise můžete používat buď ze svého počítače, nebo si aplikaci stáhnout do mobilního telefonu se zařízením Apple nebo Android. Funguje ve více než 16 jazycích.

Zákaznická podpora Wise

Wise určitě zvládnete hravě používat sami. Je jednoduše samoobslužný, což znamená, že můžete snadno provádět transakce, aniž byste museli s kýmkoliv mluvit. Pokud se však něco pokazí, pomoc je vždy po ruce!

Osobní podporu od Wise získáte nejjednodušeji tak, že se přihlásíte ke svému účtu, ať už na webu nebo v mobilní aplikaci, a zvolíte funkci online chatu. Můžete také použít e-mail, kanály sociálních médií.

Kontaktní kanál pro zákaznickou podporu WiseJak se k němu dostat
ChatPřihlaste se do svého účtu, v pravém dolním rohu najdete ikonu chatu.
E-mailPřihlaste se do svého účtu a přejděte na Wise Help Page. Kromě častých otázek odtud můžete i odeslat otázku, na kterou Wise odpoví e-mailem.
Telefonní linkaV aplikaci vyplníte problém, kvůli kterému se na podporu obracíte, vyplníte své číslo a příslušný pracovník se vám ozve. Počítejte ale s tím, že budete hovořit anglicky.


+44 203 974 1320

Wise nabízí zákaznickou podporu ve více než 16 jazycích a rovněž praktickou online sekci FAQ, kde můžete získat odpovědi při řešení běžných problémů.

Alternativy k Wise (TransferWise)

Než se pustíte do placení s Wise, určitě byste se měli poohlédnout po jiných alternativách. Zde se mrkněte na nějaké alternativy, které byste mohli zvážit:

Revolut – online mezinárodní účet pro odesílání a držení více měn na stejném účtu. Účty Revolut mají užitečné funkce, jako jsou spořicí účty či juniorské účty pro děti. Pro přístup k některým nabízeným funkcím ale budete muset přejít na placený účet.

PayPal – můžete posílat okamžité platby doma i v zahraničí. Ve srovnání s Wise bývají ale celkové náklady vyšší. Největší nevýhodou je, že pokud zvolíte PayPal a budete chtít poslat peníze, bude si jej muset založit i příjemce platby, aby své peníze získal.

Western Union – podporuje ve srovnání s Wise více zemí, ale celkové náklady na online platby bývají vyšší. Funguje spíše jako lepší směnárna.

Wise (TransferWise) vs. Revolut

Na Revolut jste nejspíš narazili zejména v souvislosti s mezinárodními platbami.  Jaké funkce nabízí Wise a jaké Revolut?

Funkce WiseFunkce Revolut
Rychlé online převody přímo na konto příjemce.Rychlé online převody přímo na konto příjemce.
Můžete si nastavit upozornění na pokles směnného kurzu a převádět peníze ve výhodnou dobu.5 druhů multiměnových účtů, včetně standardního, který je zdarma.
Multiměnový účet bez poplatku, na kterém můžete držet více než 40 měn najednou.Možnost držet a směňovat 28+ měn a některé kryptoměny.
Převádíte peníze se středovým kurzem bez přirážek.Připojená Revolut karta.
Peníze lze posílat do 160+ zemí.Můžete utrácet ve 150 zemích.
S debetní Wise kartou můžete platit ve 150 zemách.Svým dětem můžete otevřít speciální Revolut účet pro mladistvé pod 18 let.
Získáte bankovní údaje k účtům v 10 měnách, včetně EUR, USD a GBP.Můžete získat úrok na některých svých vkladech.
Bezpečná plně regulovaná platební služba.Bezpečná plně regulovaná platební služba.
Mobilní i webová aplikace s podporou ve 14 jazycích.Působiště v Evropě, USA, Austrálii, Japonsku a Singapuru.

V následující tabulce zjistíte, jaké mají Revolut a Wise výhody a nevýhody, v čem se shodují a naopak liší:

Wise plusyRevolut plusy

✅ Nízké a transparentní poplatky.


✅ Získáte platební kartu zdarma.

✅ Převody v rámci více než 160 zemí.


✅ Nabízí spoustu služeb při platbě předplatného.

✅ Účet poskytuje zdarma.


✅ Možnost investovat a obchodovat s kryptem i vzácnými kovy.

✅ Bankovní údaje k 10 měnám.


✅ Možnost úvěru.
Wise mínusyRevolut mínusy
❌ Některé transakce mezi měnovými kombinacemi nenabízejí volbu rychlého převodu.

❌ Bankovní údaje jenom k jedné měně.


❌ Poplatek 180 CZK za dodání karty.


❌ Víkendový příplatek za směnu měny.

❌K eurovému účtu máte litevský IBAN, který může být diskriminován ze strany některých zaměstnavatelů a společností


Data platná v době vzniku článku

Wise recenze: Závěr

Pokud často cestujete a směňujete peníze nebo třeba obchodujete se zahraničními firmami, je pro vás Wise ideální volbou. Díky němu zaplatíte za směnu peněz jen nízké poplatky a vyhnete se nevýhodným směnným kurzům jiných bank.

Wise využívá pro převod měn středový kurz bez skrytých poplatků, a tak směna většinou vychází levněji. Poplatky, které u Wise zaplatíte, si můžete zjistit předem, nemůže se vám tedy stát, že po kontrole svého účtu budete překvapeni.

Chci začít šetřit s Wise

Wise recenze: FAQ

Můžu používat Wise v České republice?

Ano. V České republice můžete od Wise používat jak osobní multiměnový účet, tak účet businessový.

Kolik stojí Wise?

Běžný účet Wise nemá žádné průběžné poplatky za účet, žádný minimální zůstatek a flexibilní rozsah podporovaných měn a služeb. Za převod měn si Wise účtuje nízké transparentní poplatky, které si můžete zjistit předem. Směnný kurz využívá ten středový, takže jsou vaše transakce výhodné. Jediné, co zaplatíte, je 180 CZK za získání debetní karty.

Otevření business účtu vás vyjde na 1 150 CZK, jeho další vedení je ale taktéž zdarma.

Jak dlouho trvá převod na Wise?

Wise garantuje doručení většiny plateb okamžitě, 90 % z nich dorazí do 24 hodin.

Je Wise bezpečný?

Ano. Wise je bezpečná a důvěryhodná společnost. Ve všech zemích, ve kterých působí, je regulován příslušnými regulačními orgány. V EU se jedná především o Belgickou národní banku.

Jaký směnný kurz používá Wise?

Wise používá středový směnný kurz bez dalších přirážek.

Má Wise mobilní aplikaci?

Jasně! Wise nabízí mobilní aplikace pro Android i Apple telefony.

Jak Wise funguje?

Wise funguje jako online platforma pro směňování, ukládání, přijímání a odesílání peněz. Má vlastní platební síť, a tak jsou poplatky za převod peněz oproti běžným bankám nízké.

Kolik měn podporuje Wise?

Wise podporuje více než 40 měn ve více než 160 zemích. Detaily k bankovnímu účtu můžete získat ve více než 10 měnách, včetně EUR, USD a GBP.

Je Wise dobrou volbou pro převod v cizí měně?

Vzhledem k tomu, že využívá středový směnný kurz, je Wise velmi dobrou volbou pro převod cizí měny.

Je kurz Wise výhodný?

Wise nabízí čistý středový kurz, který používá také centrální banka. Se středovým kurzem tedy peníze směníte vždy nejvýhodněji. Bez přirážek, které si účtují běžné banky.