Wise poplatky: Za převod a směnné kurzy 2024

Daniela Ryplová
Autor textu
Olesya Mets
Hodnotitel
Naposledy aktualizováno
1. července 2024

Hledáte spolehlivý nástroj pro mezinárodní platby, směnu měn a platby kartou v zahraničí? Wise je tu pro vás již od roku 2011 s minimálními poplatky, o kterých víte dopředu a středovým kurzem. To jsou jedny k několika funkcí, kterými se Wise odlišuje od konkurence. Na první pohled se může zdát struktura poplatků Wise složitější, jelikož neskrývá celkové poplatky jako někteří jiní poskytovatelé. Ve skutečnosti ale nabízí předvídatelnost a jasnou kalkulaci, takže vždy víte, kolik zaplatíte.

Zapomeňte na skryté poplatky a nejasnosti! S Wise vás nečekají nepříjemná překvapení, jen transparentnost a jistota nízké ceny. Proto si blíže prostudujte poplatky tohoto finančního nástroje, jejich strukturu a srovnání.

Objevit Wise

Wise poplatky: Přehled

U Wise vždy vidíte předem všechny poplatky, ať už z pohledu odesílatele, tak příjemce. Je dobré vědět, že se poplatky liší v závislosti na odesílané a přijímané měně, objemu převodu a zvolené metodě. Odlišné jsou i některé poplatky u osobního nebo podnikatelského účtu. To zobrazuje následující tabulka:

PoplatekOsobní účetPodnikatelský účet
Založení účtuZdarmaJednorázově 1 150 CZK
Vedení účtuZdarmaZdarma
Objednání kartyJednorázově 180 CZKJednorázově 100 CZK
Zasílání penězOd 0,35 %, liší se podle měnyOd 0,35 %, liší se podle měny
Převod penězOd 0,35 %, liší se podle měnyOd 0,35 %, liší se podle měny
Držení více než 40 měnZdarmaZdarma
Příjem plateb ze zahraničí ZdarmaZdarma
Příjem místních platebZdarmaZdarma
Výběr z bankomatu2x zdarma do 5 000 CZK každý měsíc, více jak 3x do 5 000 CZK za 15 CZK, nad 5 000 CZK 15 CZK + 1,75 % z vybírané částky2x zdarma do 5 000 CZK každý měsíc, více jak 3x do 5 000 CZK za 15 CZK, nad 5 000 CZK 15 CZK + 1,75 % z vybírané částky
Získání údajů o účtu v 10 měnáchZdarma1 150 CZK
Příjem plateb SWIFT v 15 měnáchZdarmaZdarma
Ověřte si poplatky Wise

Wise: Poplatky za směnu

Zásadní odlišení od konkurence je v oblasti směnných kurzů a poplatků za směnu. Wise používá středový tržní kurz, což je nejférovější kurz dostupný na trhu.

Mnoho konkurentů používá vlastní směnný kurz, který se tvoří tak, že k tržnímu kurzu přidají vlastní přirážku obvykle 2 — 4 %. To v praxi znamená, že za stejnou částku obdržíte menší obnos peněz. Podívejte se do následující tabulky, která zobrazuje porovnání Wise a České spořitelny při směně 10 000 CZK na EUR.

PoskytovatelKurz 1 EURCelkem obdržíte
Wise24,9245 EUR401,211 EUR
Česká spořitelna25,543 EUR391,497 EUR

Rozdíl v kurzu se může zdát malý, ale v tomto případě byste s Českou spořitelnou obdrželi o 10 EUR méně než při směně s Wise.

💡 Zjistěte, jak Wise funguje, v našem kompletním průvodci.

Wise poplatky za převod

Jaká je u Wise struktura poplatků?

 • Fixní poplatek —  Jedná se o paušální poplatek, který Wise účtuje za zpracování vašeho převodu. Výše fixního poplatku se liší v závislosti na odesílané a přijímané měně.

 • Variabilní poplatek — Pokrývá náklady na směnu měn. Výše variabilního poplatku se liší v závislosti na aktuálním směnném kurzu.

Značným benefitem je, že poplatek vám bude vždy jasně a srozumitelně zobrazen před dokončením transakce. Takže se nemusíte bát žádného nepříjemného překvapení.

Jaké fixní a variabilní poplatky vás čekají při převodu 1 000 CZK na EUR, USD nebo GBP? To ukazuje následující tabulka.

MěnaVariabilní poplatekFixní poplatekCelkový poplatek
EUR0,43 %13,62 CZK17,84 CZK
USD0,46 %28,20 CZK32,65 CZK
GBP0,47 %14,25 CZK18,86 CZK

Uvedené hodnoty poplatků jsou ze dne 13.5.2024. Při vašem převodu se mohou lišit. 

Podívejte se na poplatky za převod u Wise

Wise kalkulačka poplatků: Spočítejte si, na kolik vás poplatek vyjde

Wise kalkulačka vám vypočítá, jak vysoký poplatek zaplatíte přímo za danou transakci. Jednoduše zadáte informace o svém převodu a kalkulačka vám ukáže přesný rozpis všech poplatků, které zaplatíte. Nečekají vás žádné skryté poplatky, jen férová cena a jistota.

Kalkulačka zobrazuje následující informace:

 • Částka, která má být odeslána —  Zde zadáte částku, kterou chcete poslat, a měnu.

 • Poplatky —  Jsou zobrazeny na základě částky, kterou jste zadali, a typu převodu, který jste zvolili. Zobrazené poplatky jsou celkové poplatky, tedy fixní poplatek + variabilní poplatek.

 • Částka, která má být převedena —  Jedná se o částku, která má být odeslána, minus poplatek. V tomto případě je to: 1000 CZK –  17,84 CZK = 982,16 CZK. Jedná se o částku, kterou společnost Wise převede před provedením převodu.

 • Směnný kurz — Dále uvidíte směnný kurz Wise, který bude použit. Tato sazba je často garantována po určitou dobu.

 • Částka, kterou příjemce obdrží —  Jedná se o částku, kterou obdrží po konverzi. Můžete také zadat částku, kterou chcete, aby příjemce obdržel, a podle toho vám kalkulačka řekne, kolik máte zaplatit v původní měně a související poplatky.

 • Čas převodu a úspora ve srovnání s bankami —  Nakonec vám kalkulačka řekne čas, kdy budou peníze převedeny a částku, kterou byste mohli ušetřit ve srovnání s bankami.

Podívejte se na kalkulačku poplatků Wise

Ceník Wise: V čem se liší?

Jak již bylo zmíněno, Wise se odlišuje od konkurence transparentním a férovým přístupem k poplatkům. Společnost narušila trh svou inovativní strukturou poplatků, která je založena na třech hlavních principech:

 • absolutní transparentnosti,

 • nejnižších poplatcích,

 • rychlém a snadném převodu.

Důležité je, že vám bude vždy předem zobrazen celkový poplatek. Ten závisí na faktorech, jako je typ převodu, příslušné měny, služba, kterou používáte, a způsob platby za převod.

Wise se také zavazuje k postupnému snižování poplatků. Jak je to možné? Společnost totiž neustále hledá nové způsoby, jak zefektivnit své procesy a snížit náklady, díky čemuž vám může nabízet stále nižší ceny.

Platby velkých částek s Wise

Ať už posíláte obchodní platbu, převádíte úspory domů nebo investujete do zahraničí, s Wise ušetříte peníze na poplatcích za velké sumy.

Slevy se automaticky aplikují na všechny transakce nad 100 000 GBP. V následující tabulce můžete vidět částky a k nim přidělené slevy.

Částka v GBPSleva
méně než 100 000 GBP měsíčně0 %
100 000 — 300 000 GBP měsíčně0,1 %
300 000 GBP — 500 000 GBP měsíčně0,15 %
500 000 GBP — 1 milion GBP měsíčně0,16 %
nad 1 milion GBP měsíčně0,17 %

Při posílání velkých částek peněz můžete být požádáni o předložení dokumentů, aby nedošlo k porušení předpisů.

Posílejte velké částky s Wise

Jak porovnat ceny Wise s konkurencí?

Než začnete srovnávat mezinárodní finanční nástroje, ujasněte si, jaké poplatky jsou pro vás nejdůležitější. Například, pokud posíláte peníze do zahraničí často, budete se zajímat o poplatky za převod měny. Pokud často vybíráte hotovost z bankomatů v zahraničí, budete se zajímat o poplatky za výběry z bankomatů.

Na Exiap si snadno porovnáte nabídky všech poskytovatelů. Uvidíte, kolik můžete ušetřit výběrem správného poskytovatele.

Wise poplatky za účet a kartu

Multiměnový účet od Wise nabízí bezplatné vedení účtu i debetní karty, díky které můžete platit a vybírat hotovost ve více než 150 zemích světa bez skrytých poplatků a přirážek směnných kurzů.

Některé funkce jsou však u Wise zpoplatněné. Dobrou zprávou je, že o všech víte dopředu.  Podívejte se do následujících tabulky, která zobrazuje veškeré poplatky za vedení účtu i karty.

SlužbaPoplatek
Založení účtuZdarma
Vedení účtuZdarma
Objednání kartyJednorázový poplatek 180 CZK
Zasílání penězOd 0,35 %, liší se podle měny
Převod penězOd 0,35 %, liší se podle měny
Držení více než 40 měnZdarma
Příjem plateb ze zahraničí Zdarma
Příjem místních platebZdarma
Výběr z bankomatu2 zdarma do 5 000 CZK každý měsíc, více jak 3 do 5 000 CZK za 15 CZK, nad 5 000 CZK 15 CZK + 1,75 % z vybírané částky
Dobíjení elektronických peněženek 2 %
Získání údajů o účtu v 10 měnáchZdarma
Seznamte se s Wise účtem

Poplatky za nabití Wise účtu

Poplatky za dobíjení účtu Wise závisí na tom, kolik peněz chcete dobít a v jaké měně budete platit. Pokud potřebujete převést měny, abyste je mohli vložit na svůj účet Wise, bude účtován malý poplatek za konverzi. Wise používá středový tržní kurz, takže získáte férovou směnnou sazbu.

Wise poplatky za správu účtu

Založení i správa Wise účtu je zdarma. Navíc na něm můžete mít peníze v libovolné měně.

Wise poplatky za odchozí platby

K financování převodů můžete použít zůstatky na svém účtu Wise. Je to pohodlné a nemusíte se starat o převod peněz z bankovního účtu. Konkrétní poplatky za odchozí platby z vašeho účtu Wise však závisí na měně, do které peníze posíláte.

Posílejte peníze s Wise

Wise poplatky za příchozí platby

S Wise přijímáte bez problémů peníze z celého světa a zároveň ušetříte na poplatcích. Získáte místní bankovní údaje v 10 měnách, takže můžete přijímat platby jako kdybyste měli účet v dané zemi. Klidně i oficiální příjmy ze zaměstnání. Bankovní detaily lze získat k:

 • EUR, GBP, AUD, NZD, RON, HUF, TRY a SGD,

 • USD prostřednictvím ACH nebo převodu wire.

Wise poplatky za výběr z bankomatu

Ať už budete vybírat kdekoli vždy budete vědět, kolik vás daný výběr bude stát:

 • 2 bezplatné výběry z bankomatů do 5 000 CZK měsíčně.

 • 3 a více výběrů z bankomatů do 5 000 CZK měsíčně za poplatek 15 CZK.

 • 3 a více výběrů z bankomatů nad 5 000 CZK měsíčně za poplatek 15 CZK + 1,75 % z vybírané částky..

V aplikaci Wise snadno zjistíte, kolik vám zbývá z měsíčního limitu na bezplatné výběry z bankomatů.

Prozkoumejte kartu Wise

Wise poplatky za zahraniční transakce

U Wise neplatíte žádné poplatky za zahraniční transakce. To znamená, že můžete bez obav utrácet peníze v jakékoliv měně. Wise automaticky provede konverzi na místní měnu s použitím středového směnného kurzu, čímž vám zajistí tu nejlepší možnou sazbu.

A pak je tu technologie inteligentní konverze, která jde ještě o krok dál. Tato chytrá funkce automaticky konvertuje vaše platby do nejlevnější možné měny, čímž vám ušetří další peníze. To znamená, že se nemusíte starat o sledování směnných kurzů a hledání nejlepšího momentu pro konverzi měn. Wise to udělá za vás.

Závěr

Společnost Wise vtrhla do odvětví mezinárodních financí s odlišným přístupem, čímž způsobila revoluci v oblasti převodů peněz a plateb v zahraničí. Na rozdíl od tradičních bank a poskytovatelů finančních služeb, kteří skrývají poplatky do netransparentních balíčků, Wise sází na maximální transparentnost. To sice může zpočátku zdát složitější na pochopení, ale ve výsledku vám Wise umožňuje mít plnou kontrolu nad svými náklady, a ušetřit tak značné částky.

Díky online kalkulačce a přehlednému rozdělení poplatků se u Wise snadno a jednoduše dozvíte, kolik vás každá transakce bude stát. Nemusíte se tak obávat skrytých poplatků a nepříjemných překvapení.

Otevřete si Wise účet

Wise poplatky: FAQ

Kolik si Wise účtuje za převod peněz?

Wise si účtuje malý poplatek za každý převod, skládá se z fixní a variabilní části. Výše poplatku se liší v závislosti na odesílané a přijímané měně. cílové zemi a způsobu převodu.

Jaké má Wise poplatky za převod peněz do jiné měny?

Například převod z CZK na EUR stojí 13,62 CZK + 0,43% z převedené částky. Přesný poplatek si spočítáte na webu Wise.

Kolik si Wise účtuje za příchozí platbu?

Poplatek se liší v závislosti na měně, ale je obvykle nižší než poplatky komerčních bank. Například příchozí platby v CZK i EUR jsou zdarma.

Můžu Wise použít bezplatně?

Multiměnový účet Wise je zdarma. To zahrnuje vedení účtu, virtuální debetní kartu, 2 výběry z bankomatu do 5 000 CZK měsíčně. Za některé transakce, jako jsou vícenásobné výběry z bankomatů v zahraničí nebo zasílání či převod peněz, si Wise účtuje nízké poplatky, o kterých víte dopředu.

Platí se u Wise měsíční poplatek?

Ne, Wise si neúčtuje žádný měsíční poplatek za vedení účtu. Vedení je zcela zdarma.

Jak porovnat ceník Wise s dalšími alternativami?

Pro porovnání vám může sloužit ceník na webových stránkách Wise nebo Exiap.