Wise vs Revolut: Srovnání 2024

Daniela Ryplová
Autor textu
Olesya Mets
Hodnotitel
Naposledy aktualizováno
1. července 2024

Wise nebo Revolut? Tyto dvě společnosti nabízející velmi podobné služby, a to mezinárodní převody peněz či multiměnové účty –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Wise a Revolut. Který poskytovatel těchto služeb je levnější, který rychlejší a který bezpečnější? Dnes se dočtete vše. Porovnáte funkce a výši poplatků za mezinárodní převody. Zjistíte veškeré informace o účtech a kartách a jednoduše tak srovnáte, jak si Wise a Revolut stojí vedle sebe.

Shrnutí: Jak Wise, tak Revolut konkurují běžným bankám a snaží se nabízet výhodnější služby spojené s převodem peněz do zahraničí. Vše, co potřebujete o těchto dvou společnostech vědět, najdete zde na jednom místě.

Více o WiseVíce o Revolut

Wise vs Revolut: Přehledné srovnání

FeatureWiseRevolut
Odesílání platebAž do 160 zemído 160 zemí
Multiměnový účet
Získání debetní karty✅ ✅ 
Juniorský účet
Dostupné měny40+36
Plně licencováno a regulováno✅ ✅ 
Otevření businessového účtu✅ ✅ 
Možnost investování

Co si z toho odnést?

 • Revolut i Wise nabízejí mezinárodní účty s propojenými kartami

 • Revolut nabízí bezplatné i zpoplatněné účty

 • Wise nabízí účet zcela zdarma

 • S Wise můžete držet na účtě více měn najednou a odesílat peníze do více zemí než s Revolut

 • Revolut nabízí další funkce účtu, jako jsou nástroje pro spoření a rozpočtování, a juniorské účty, Wise nikoli

 • Oba poskytovatelé jsou plně regulováni

Účet u Revolut nabízí více typů služeb, jako je investování či spoření. Pokud vás tato oblast financí zajímá, nabízí vám Revolut levnější službu než běžné banky.

Wise se zase více zaměřuje na mezinárodní převody a směnu měn. Nabízí také možnost držet na účtě více různých měn než Revolut.

Důležité maličkosti


WiseRevolut
KurzyStředový směnný kurz Vlastní směnný kurz Revolut s přirážkami o víkendech nebo transakcích v exotických měnách.
PoplatkyNízké a transparentní poplatkyOd 0,5 do 1 % 
Rychlost40 % plateb je okamžitých, 90 % dorazí do 24 hodinVětšina plateb je okamžitých, dojdou do 5 dní. Doba závisí na faktorech jako je typ převodů, měna a země určení.
SlužbyWebová stránka i aplikaceWebová stránka i aplikace
BezpečnostPlně licencovaná i regulovanáPlně licencovaná i regulovaná
Recenze (TrustPilot)219 682  recenzí, 4,3 hvězdiček153 193 recenzí, 4,1 hvězdiček
 • Kurzy: Wise používá středový směnný kurz pro všechny převody měn, zatímco Revolut může účtovat poplatky například za exotickou měnu nebo víkendové poplatky

 • Poplatky za mezinárodní převod: Wise má nízké, transparentní poplatky, které se skládají z fixní a variabilní části, každá částka je tak odlišná, vždy ji ale uvidíte předem. Revolut má obvykle poplatek 0,5 až 1 % v závislosti na typu účtu a limitu směny

 • Poplatky za vedení účtu: Vedení běžného účtu u Wise je bezplatné, u Revolut se můžete rozhodnout i pro placenou verzi.

 • Rychlost: Platby Revolut i Wise mohou být okamžité – doba doručení závisí na typu převodu, cílové zemi a odesílané měně

 • Služba: Oba poskytovatelé nabízejí služby v řadě jazycích na webové stránce i v aplikaci

 • Bezpečnost: Obě společnosti jsou plně licencovány a regulovány

 • Recenze: Wise i Revolut mají na Trustpilotu vynikající řadu recenzí. Wise jich má ale o trochu více a vede i v počtu pětihvězdičkových hodnocení

Pro a proti

WiseRevolut

✅Středový směnný kurz


✅ Nízké a transparentní poplatky


✅ Možnost odesílání plateb do 160 zemí


✅ Multiměnové účty osobní i businessové


✅ Možnost držet více než 40 měn 

✅ Široká nabídka funkcí účtu


✅ Různé úrovně účtů pro různé potřeby zákazníků


✅ Možnost rozpočtování a investic 


✅Juniorské účty


✅ Možnost držet až 36 měn

❌ Žádná možnost platby v hotovosti


❌Poplatky za převod se liší podle cílové země


❌Multiměnové účty nejsou úročeny

❌Na některé úrovně účtů se vztahují měsíční poplatky

❌ Poplatky za směňování exotické měny a za víkendové směny


❌ Účty zdarma mají relativně nízké úrovně transakcí bez poplatků

 

Verdikt: Je lepší Wise, nebo Revolut?

Jak Wise, tak Revolut nabízejí bezplatné vedení účtu, na kterých můžete držet a směňovat cizí měny a utrácet pomocí propojené debetní karty. Zda je pro vás výhodnější Revolut, nebo Wise, závisí na tom, jaké funkce vyhledáváte a jak často účet hodláte používat.

Účty od Revolut mají širší škálu funkcí včetně nástrojů pro spoření, investice a rozpočtování. Díky tomu jsou skvělé pro ty, kteří hledají appku na mezinárodní investice, nebo chtějí třeba založit účet svému pubertálnímu dítku.

Na druhou stranu multiměnové účty od Wise nabízejí funkce, které se více zaměřují na mezinárodní převody a platby. Na multiměnovém účtě od Wise můžete držet více měn najednou než u Revolut, takže jsou vhodnější pro ty z vás, kteří hledáte bezplatný účet s širšími měnovými možnostmi. Wise si navíc účtuje jen nízké a transparentní poplatky. Pokud jde tedy o cizí měny, je účet Wise mnohem flexibilnější.

Tudy k WiseTudy k Revolut

Vše, co musíte vědět o Wise a Revolut

Společnost Revolut byla založena v roce 2015 a má více než 40 milionů zákazníků. Účty Revolut umožňují zákazníkům držet a směňovat 36 měn a utrácet pomocí propojené debetní karty ve 160 zemích světa. Revolut nabízí několik různých možností osobních a firemních účtů, které se pojí s různými poplatky a funkcemi, aby vyhovovaly různým potřebám zákazníků.

Wise byl spuštěn pod jménem TransferWise v roce 2011 jako nízkonákladový poskytovatel mezinárodních plateb. V současnosti má Wise více než 16 milionů zákazníků a také nabízí osobní a firemní účty pro držení a správu měn, přijímání plateb a utrácení pomocí propojené debetní karty. S Wise můžete posílat platby do 160 zemí ve více než 40 měnách.

Jak Wise a Revolut funguje?

Chcete-li používat Revolut, budete si muset založit účet online nebo v aplikaci. Získání standardního účtu je zdarma, můžete ale účet kdykoliv upgradovat na placený účet a získat tak další funkce. Jakmile budete mít účet založený, můžete provádět mezinárodní platby provedením následujících kroků:

 1. Přihlaste se ke svému účtu nebo otevřete aplikaci Revolut.

 2. Klikněte na Platby a poté na Převody.

 3. Klikněte na Odeslat, Nový a Přidat příjemce banky.

 4. Zadejte podrobnosti o bankovním převodu pro příjemce.

 5. Klikněte na daného příjemce, vyberte měnu, kterou chcete odeslat, a zadejte částku.

 6. Klepnutím na Pokračovat zobrazíte podrobnosti o převodu a odhadované datum, kdy by platba měla být připsána na účet příjemce.

 7. Hotovo!

Chci účet od Revolut

Chcete-li používat Wise, budete si rovněž muset vytvořit účet. Jakmile bude váš účet spuštěn, můžete provádět platby na webové stránce či v aplikaci Wise. Jak na to?

 1. Přihlaste se ke svému účtu z webu nebo aplikace.

 2. Zadejte, kolik chcete převést nebo kolik potřebujete, aby příjemce obdržel.

 3. Zadejte údaje o příjemci – číslo bankovního účtu nebo e-mail.

 4. Zkontrolujte podrobnosti.

 5. Proveďte platbu kartou nebo bankovním převodem.

 6. Potvrďte.

 7. A je to!

Chci účet od Wise

🔥 Převody Wise se provádějí prostřednictvím vlastní platební sítě od Wise, takže dorazí rychleji a nejsou spojeny s poplatky za zprostředkování. Chcete-li třeba odeslat peníze z ČR do USA, Wise nejdříve přijme peníze na svůj účet vedený v korunách, aby ve stejnou chvíli odeslal odpovídající sumu ze svého amerického konta.

Wise vs Revolut: Poplatky

Účet u Wise je zdarma, stejně tak účet u Revolut. Žádné měsíční poplatky za vedení účtu tak u těchto společností neplatíte. Revolut však kromě bezplatných účtů nabízí také účty placené, díky kterým se dostanete k dalším funkcím.

Poplatky za mezinárodní převody jsou u obou společností výhodné. Pojďte se na ně podívat.

Poplatek zaWiseRevolut
Otevření účtuZdarmaZdarma
Vedení účtuZdarmaZdarma standardní, 115–⁠⁠⁠⁠⁠⁠1100 CZK prémiové účty
Převod do zahraničíNízké a transparentní poplatky0,5 až 1 % v závislosti na typu účtu a limitu směny
Získání debetní kartyZdarmaZdarma
Získání fyzické karty180 CZKÚčtuje si poplatek za odeslání

Wise vs Revolut: Co vyjde levněji?

Při využití obou společností zaplatíte za mezinárodní převod mnohem méně než u běžných bank. Podívejte se ale, zda je výhodnější Revolut, nebo Wise.

Měna a částkaWiseRevolutCo je levnější?
CZK > 1000 EUR24 860,52 CZK24 968,51  CZKWise
CZK > 5000 EUR124 248,13 CZK125 840,94 CZKWise
CZK > 1000 USD23 248,37 CZK23 358,67 CZKWise
CZK > 5000 USD116 129,06 CZK117 709,51 CZK

Wise


💡 Wise tak vychází ve všech případech o trochu levněji.

Wise vs Revolut: Směnné kurzy

Obě společnosti využívají středové směnné kurzy. Ale zatímco Wise tento středový kurz používá po celou dobu, Revolut si účtuje poplatky navíc za směnu měn během víkendu či za směnu exostických měn.

Pokud jde o množství transakcí, které můžete měsíčně zdarma převést, je bezplatný účet od Revolut značně omezený. Směnit s bezplatným účtem od Revolut můžete měsíčně 25 000 CZK. Na každou další výměnu se vztahuje poplatek za používání ve výši 1 %. Pro větší flexibilitu je tak nutné připlatit si za prémiový účet.

Wise vs Revolut: Co je rychlejší?

Jak dlouho bude mezinárodní platba přes Revolut trvat, závisí na tom, kam konkrétně peníze posíláte. U většiny plateb Revolut garantuje okamžité odeslání, některé však mohou trvat i 1 až 5 pracovních dnů.

Díky tomu, že se Wise zaměřuje převážně na mezinárodní převody, jsou obvykle velmi rychlé. Až 40 % plateb od Wise je odesláno okamžitě, 90 % dorazí do 24 hodin. Přesná doba doručení však bude záviset na tom, kam a v jaké měně peníze posíláte. Při zadávání platby ale vždy uvidíte odhadované datum, kdy bude platba připsána na účet příjemce.

Wise vs Revolut: Limity pro převod měn

Zatímco mezinárodní převody peněz jsou s Wise a Revolut jednodušší než u běžných bank, nezapomínejte, že některé převody u těchto spoleřností jsou omezeny určitou hranicí. Limit pro převod měn závisí na typu převodu, cílové zemi, měně a několika dalších faktorech.


Wise limityRevolut limity
Online převod25 000 000 CZK1 000 000 000 CZK
Platba kartou 10 000 EUR denněBez limitu
Výběr z bankomatů4 000 EUR měsíčněmaximálně 3 000 EUR

Wise vs Revolut: Platební metody

Wise i Revolut jsou finanční společnosti, které umožňují odesílání i přijímání plateb, vybírání i převádění peněz na jiné měny. Obě platformy fungují online a nabízejí dvě hlavní platební metody: účet a debetní kartu.

Hlavní funkcí Wise a Revolut je multiměnový účet. U Wise i u Revolut můžete držet několik mezinárodních měn najednou –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ u Wise více než 40, Revolut nabízí 36 měn. Tyto měny můžete snadno a levně převádět z jedné na druhou díky středovému směnném kurzu.

Obě společnosti navíc nabízejí mezinárodní debetní karty, které fungují ve většině zemí po celém světě. Můžete tak vesele platit i vybírat z bankomatů téměř kdekoliv se zrovna ocitnete.

Revolut nabízí buď bezplatný účet, nebo placený, díky kterému můžete využívat některé z další funkcí a výhod. Wise nabízí pouze bezplatný účet. Za používání debetní karty si neúčtuje ani Wise, ani Revolut žádné měsíční ani roční poplatky. Wise ke směnování měn vždy používá středový směnný kurz, zatímco Revolut si během víkendu účtuje poplatky navíc.

Wise vs Revolut: Platební karta

I Wise, i Revolut nabízejí debetní karty propojenou s multiměnovým účtem. Debetní karty fungují stejně jako jiné platební karty poskytované běžnými bankami. Díky debetní kartě můžete platit útratu jak v České republice, tak téměř kdekoliv v zahraničí přímo v místní měně.

Zde je tabulka, která shrnuje základní vlastnosti každé karty:

Wise kartaRevolut karta
Digitální debetní karta je zcela zdarma, jedinou podmínkou je objednávka fyzické debetky.Digitální debetní kartu získáte zdarma.
Fyzicky ji obdržíte za poplatek 180 CZK.Fyzicky ji obdržíte za poplatek za doručení.
Získáte i virtuální karty zdarma.Získáte i virtuální kartu zdarma.
Můžete s ní platit až 40+ měnami ve 160 zemích.Můžete s ní platit až 36 měnami.
2 výběry z bankomatu zdarma do 5 000 CZK každý měsícDo 200 EUR nebo 5 výběrů měsíčně zdarma v rámci Standard účtu.

Wise vs Revolut karta: Kde je můžete použít?

Hlavní výhodou debetních karet Wise a Revolut je, že fungují téměř kdekoliv na světě. S Revolut zaplatíte až ve 160 zemích, s Wise také v 160 zemích. Obě karty navíc nabízejí díky multiměnovému účtu možnost utrácet přímo v místních měnách, konkrétně v 40+ měnách s Wise a 36 s Revolut.

Wise vs Revolut: Business účet

Jak Wise, tak Revolut nabízejí svým klientům možnost založení businessového účtu.

Ten je určen podnikatelům a umožňuje jim využívat rozšířené nástroje pro správu příjmů i výdajů.

Mrkněte do tabulky, která shrnuje základní body, které byste měli vědět o businessových účtech od Wise a Revolut:

Wise business účetRevolut business účet
Otevření business účtu stojí 1 150 CZK, za vedení už nic neplatíte.Standardní účet je zdarma, cena prémiového začíná na 550 CZK.
Posílat peníze můžete do 70+ podporovaných zemí.Posílat peníze můžete do 100+ podporovaných zemí (pouze s prémiovým účtem, se standardním můžete posílat platby pouze v Česku).
Můžete na něm držet 40+ měn.Můžete na něm držet 25+ měn.

Wise business účet navíc nabízí mnohé další chytré vychytávky, které firemním uživatelům přijdou vhod. To zahrnuje například možnost sdílet přístup k účtu s několika zaměstnanci najednou, propojení s účetním systémem pomocí API, možnost hromadného proplácení faktur a napojení na další finanční aplikace.

Zkusit business účet od WiseZkusit business účet od Revolut

Jak je snadné používat Wise a Revolut

 • Vytvořte si účet: Vytvořte si účet online nebo v aplikaci Revolut či Wise.

 • Převeďte peníze: Oba poskytovatelé umožňují zákazníkům vkládat prostředky na svůj účet bankovním převodem nebo debetní kartou a snadno mezi sebou směňovat jednotlivé měny.

 • Způsoby, jak posílat peníze: Posílejte platby přímo na bankovní účet příjemce pomocí Revolut či Wise appky. Pokud má druhá strana účet na té které platformě, bude vám k tomu stačit jen její jméno.

 • Jazyky: Služby Revolut jsou dostupné ve 20 jazycích s vícejazyčnou zákaznickou podporou. Wise nabízí 15 jazyků i vícejazyčný zákaznický servis.

 • Minimální a maximální částka: Limity odesílání plateb se mohou lišit podle cílové země a podle typu vašeho účtu. To platí pro Wise i Revolut, na přesné limity se podívejte o pár odstavců výše.

Podporované měny

Pokud si založíte účet u Revolut, budete moct držet a směňovat 30+ měn a posílat platby do 160 zemí. Na účtu od Wise můžete držet více než 40 měn a posílat platby do více než 160 zemí.

Bezpečnost

Revolut i Wise jsou plně licencovány a regulovány a využívají jak chytré technologie, tak specializované servisní týmy, aby byly peníze zákazníků vždy v bezpečí. V zemích EU, a tedy i v České republice, je Wise regulovaný Belgickou národní bankou i Estonskou finanční inspekcí a Revolut Litevskou centrální bankou.

Wise vs Revolut: Zákaznický servis

Zákaznický servis můžete kontaktovat několika způsoby. Wise nabící e-mail nebo chat na webové stránce či v aplikaci. To samé platí také pro Revolut - chat s operátorem v aplikaci či na webu a také e-mailové spojení, pokud se vám nepodaří přihlásit se ke svému účtu.

Závěr: Wise, nebo Revolut? 

S Revolut i Wise dokážete posílat peníze do zahraničí snadno a rychle. Abyste se pro jednu ze služeb rozhodli, uvědomte si, jaké funkce budete využívat.

Účty Revolut mají širší škálu funkcí, jako jsou nástroje pro spoření, investice a rozpočtování. Některé z těchto funkcí ale nabízí až po upgradování bezplatného účtu na placený. Multiměnový účet od Wise  se zaměřuje především na mezinárodní platby a převody měn. Konto je zcela zdarma, s nízkými a transparentními poplatky za směnu měny.Jaká je vaše volba?

Volím WiseVolím Revolut

FAQ

Jaký je rozdíl mezi Wise a Revolut?

Vlastně skoro žádný. Liší se nepatrně v poplatcích a v nabízených funkcích. S Revolut si můžete spořit a investovat, s Wise zase snáze provádět mezinárodní transakce.

Co je lepší - Wise, nebo Revolut?

Obě společností mají své výhody a nedá se říct, která služba je lepší. Záleží na tom, co od účtu chcete. Pokud máte zájem o širší výběr operací, zkuste placený účet u Revolut. Pokud vám jde hlavně o bezplatný mezinárodní účet, se kterým budete snadno posílat a přijímat peníze ze zahraničí, vyberte si Wise.

Je levnější Wise, nebo Revolut?

Wise i Revolut jsou velmi levné. Jaká společnost bude levnější pro vás, závisí na typu a počtu transakcí, které chcete provést.

Je rychlejší Wise, nebo Revolut?

Wise je, co se týče mezinárodních plateb, ve srovnání s Revolut rychlejší. Rychlost doručení ale u obou závisí na tom, kam peníze posíláte.

Kolik měn podporuje Wise a Revolut?

Na účtech od Revolut můžete držet a směňovat 36 měn a účty od Wise podporují 40+ měn.