Převádějte peníze z Evropy do České republiky. Levné a rychlé způsoby posílání peněz do zahraničí

Srovnejte si ty nejlepší poplatky za převod a kurzy pro převod peněz z Evropy do České republiky

Posílám
z
do
Poskytovatel
Trustpilot
Rychlost
Celkové náklady
Přijatá částka při posílání 2,000 €
Přejít na poskytovatele
2-3dny
€ 12.07EURukázat více
Kč50,141.34CZK
2-3dny
€ 20.20EURukázat více
Kč49,939.56CZK
1-3dny
€ 23.18EURukázat více
Kč49,865.00CZK
2dny
€ 72.54EURukázat více
Kč48,678.46CZK

Chceme pro vás najít tu nejlepší nabídku. Proto i když třeba budeme muset zaplatit poplatek za zprostředkování, když si jednoho z těchto poskytovatelů vyberete, nijak to neovlivní hodnocení daného poskytovatele, směnný kurz ani poplatky, které platíte vy. Výsledky řadíme od možnosti, která je pro vás nejlevnější, až po tu pro vás nejdražší. Víc informací.

Nejlepší způsoby, jak posílat peníze z Evropy do České republiky

Rozhlížení se po různých možnostech je tím nejlepším způsobem, jak najít tu správnou službu pro vaši platbu z Evropy do České republiky. Náš srovnávací nástroj vám to značně usnadní.

Pracujeme s výběrem renomovaných, spolehlivých a bezpečných služeb převodu peněz a hodnotíme je na základě ceny, rychlosti a důvěry zákazníků, abychom vám pomohli vybrat si tu správnou pro vás. Naše tabulka začíná těmi nejlevnějšími poskytovateli a postupuje až k tomu nejdražšímu. Snadno tak zjistíte, jaký způsob poslání peněz z Evropy do České republiky je nejlevnější. Bereme v úvahu poplatky účtu za převod a dostupné směnné kurzy.

 • Srovnání služeb nabízejících převod peněz: 5 služeb
 • V současnosti nejlevnější: Wise
 • Nejnižší ceny: 10.83 EUR
 • V současnosti nejrychlejší: Wise
 • Nejkratší doba: Okamžitě – 2 dny
 • V současnosti nejlépe hodnocené: Currencies Direct
 • Mezi společnosti převádějící peníze patří: Wise, XE, TorFX, CurrencyFair, Currencies Direct

Jak posílat peníze z Evropy do České republiky, podrobný průvodce

Tak jak mohu posílat peníze z Evropy do České republiky rychle a pohodlně? Nejjednodušší obvykle je využít pro převod peněz digitální služby, díky kterým vše zařídíte z pohodlí domova. Tady máme podrobného průvodce, jak na převod peněz z Evropy do České republiky online:

 1. 1
  Vyberte si způsob, jakým peníze chcete poslat
  Nejjednodušším způsobem, jak poslat peníze, je často nastavení platby online nebo v aplikaci. Můžete využít online bankovnictví své banky, pokud se chcete držet dobře známé možnosti, nebo si můžete porovnat služby pár specializovaných společností pro zahraniční převody peněz. Ty často mají nižší celkové náklady a jejich služby jsou rychlejší než v bance.
 2. 2
  Porovnejte poskytovatele s naší šikovnou tabulkou srovnání
  Zadejte částku, kterou chcete poslat z Evropy do České republiky a my vám okamžitě vygenerujeme výběr bezpečných a spolehlivých služeb pro převod peněz. Uvidíte dostupné poplatky a směnné kurzy, rychlost doručení i to, kolik nakonec dostane příjemce platby, takže si můžete vybrat tu pravou službu pro vás.
 3. 3
  Zaregistrujte se
  Pokud používáte online převod peněz poprvé, budete se muset nejprve zaregistrovat a ověřit. To je obvykle možné udělat na telefonu zadáním osobních kontaktních údajů a nahráním fotek vašeho průkazu totožnosti a dokladu o bydlišti. Pokud chcete peníze raději poslat přes banku, budete si muset nejdřív u ní založit účet – to lze provést online nebo navštívením místní pobočky. Je také možné, že budete nejprve muset na účet vložit peníze, abyste získali přístup ke službám banky.
 4. 4
  Nastavte svůj převod
  Přihlaste se do bankovnictví nebo do účtu poskytovatele a převod nastavte tím, že zadáte částku, kterou chcete poslat, a měnu, ve které ji má dostat příjemce. V závislosti na poskytovateli si možná budete moci vybrat z různých způsobů vyplacení, jako je bankovní vklad nebo výběr v hotovosti. Postupujte podle instrukcí na obrazovce a zadejte všechny údaje příjemce, aby převod mohl proběhnout bezpečně.

Pokud hledáte další tipy, jak na rychlý a levný převod peněz, čtěte dál. Všechno, co potřebujete, najdete v našem průvodci.

Co byste při posílání peněz měli zvážit?

Banky i specializovaní poskytovatelé služeb převodů peněz do zahraničí mají své klady i zápory, tak jich budete muset nejprve pár porovnat, abyste našli tu nejlepší možnost právě pro vás. Zde uvádíme několik faktorů, které je důležité zvážit:

 • Doba převodu: Doba převodu se může značně lišit. Někteří poskytovatelé převodů peněz mohou vaši platbu doručit okamžitě nebo během několika minut, ale bankám to obvykle trvá 3 až 5 dní, pokud platbu zpracovávají pomocí sítě SWIFT. V našem srovnání nejrychlejší způsob, jak poslat peníze z Evropy do České republiky, nabízel poskytovatel Wise.

 • Poplatky za převod: Když posíláte mezinárodní platbu, může být potřeba zaplatit několik různých poplatků, a to včetně poplatku za převod předem, přirážky ke směnnému kurzu a možných nákladů třetích stran. Někteří poskytovatelé své poplatky uvádí transparentně, ale není tomu tak ve všech případech. To znamená, že budete muset u jednotlivých služeb předem pečlivě porovnat uvedené poplatky za převod i směnné kurzy, abyste zjistili, která možnost je pro vás nejvýhodnější. V našem srovnání společnost Wise měla nejnižší celkové náklady při posílání peněz z Evropy do České republiky.

 • Vyžadované dokumenty: Z bezpečnostních důvodů a kvůli dodržování mezinárodních právních předpisů je při odesílání platby do zahraničí často nutné předložit průkaz totožnosti a doklad o bydlišti. K tomu lze obvykle použít úředně vydaný průkaz totožnosti, jako je cestovní pas nebo řidičský průkaz, a výpis z bankovního účtu nebo účet za služby, na kterém je jasně uvedeno vaše jméno a adresa. Převody vyšších částek mohou vyžadovat i další dokumenty, například doklad o zdroji finančních prostředků. Zjistěte více o dokumentech potřebných při posílání peněz z Evropy do České republiky zde.

 • Směnné kurzy: Banky a poskytovatelé převodu peněz si stanovují vlastní směnné kurzy, které mohou zahrnovat poplatky. Použijte nástroj pro převod měn, abyste zjistili středový tržní směnný kurz a porovnali jej s kurzy nabízenými různými poskytovateli a vybrali si tu službu, která je pro vaše konkrétní potřeby nejvýhodnější.

Jaké jsou nejlepší způsoby převodu peněz?

 • Bankovní převod: Posílání peněz pomocí bankovního převodu je bezpečné, známé a spolehlivé. Obvykle si nastavíte převod online nebo v bankovní aplikaci či zavoláním na pobočku. Zahraniční převody zařizované bankou mohou být poměrně drahé, zahrnovat poplatek za převod a přirážku ke směnnému kurzu, který se při převodu použije. Navíc je možné, že si další náklady naúčtuje třetí strana, tedy další příslušné banky.
 • Online poskytovatelé převodu peněz: Online poskytovatelé převodu peněz vám umožňují provést registraci a nastavit platbu jednoduše přes telefon nebo notebook. Různí poskytovatelé mají různé funkce a poplatky. Mohou tak nabízet různé způsoby vyplacení částky nebo rychlé či dokonce okamžité doručení. Specialisté na online finanční převody jako Wise a Currencies Direct nabízí rychlé a spolehlivé převody z Evropy do České republiky.
 • Převody v kryptoměnách: Pokud má váš příjemce kryptoměnovou peněženku, můžete zvážit poslání platby v kryptoměně. Náklady na převod v kryptoměně se mohou lišit v závislosti na konkrétní měně a na službě, jakou si vyberte.
 • Služby vyzvednutí hotovosti: Mnoho poskytovatelů jako Western Union a Remitly nabízí služby vyzvednutí v hotovosti, díky které si příjemce může svou platbu vybrat v partnerském obchodním místě v hotovosti. To může být rychlé a praktické, zejména pokud peníze posíláte někomu, kdo nemá snadný přístup k bankovnímu účtu. Poplatky mohou být vyšší než při posílání peněz na bankovní účet.

Proč porovnávat s námi

Srovnáváme bezpečné poskytovatele
Srovnáváme bezpečné poskytovatele
Poplatky a kurzy zobrazujeme transparentně
Poplatky a kurzy zobrazujeme transparentně
Ušetřete na svém dalším převodu peněz do zahraničí
Ušetřete na svém dalším převodu peněz do zahraničí

Porovnejte si ty nejlepší služby pro převody peněz

 1. Nejlevnější:   Wise
 2. Nejlepší směnný kurz:   Wise
 3. Nejrychlejší poskytovatel:   Wise
 4. Nejlépe hodnocené:   Currencies Direct

Jak nejlevněji převést peníze z Evropy do České republiky?

 • Wise: 10.83 EUR
 • XE: 12.07 EUR
 • TorFX: 20.2 EUR
 • CurrencyFair: 23.18 EUR
 • Currencies Direct: 72.54 EUR

Potřebujete nejlevnější způsob, jak poslat peníze z Evropy do České republiky? Při posílání peněz z Evropy do České republiky, Wise nabízí nejlepší kurz 25.2220 za měnu Euro/Česká koruna a účtuje si poplatek 10.83 EUR.

Ve srovnání s poskytovatelem Currencies Direct, který si účtuje poplatek 72.54 EUR, můžete ušetřit až 61.71 EUR tím, že si pro poslání peněz z Evropy do České republiky vyberete nejlevnějšího poskytovatele Wise.

Pokud hledáte nejlevnější způsob, jak převést peníze z Evropy do České republiky, budete muset zvážit poplatky placené předem, které poskytovatel uvádí, i kurz za směnu Euro/Česká koruna.

I když někteří poskytovatelé inzerují nízké nebo dokonce nulové poplatky, občas si naúčtují další náklady ve směnném kurzu. Pro obrázek uvádíme dnešní mezibankovní směnný kurz pro směnu Euro/Česká koruna, který je 25.222. Ten si vždy s nabízeným kurzem poskytovatele porovnejte.

Je například časté, že si banky naúčtují skrytou přirážku ve svém směnném kurzu. To může znamenat, že pokud by původní směnný kurz byl: 1 EUR je 25.222 CZK, 3% zvýšení vaší bankou může vést ke kurzu: 1 € = 25.97866 Kč.

 • Wise je nejlevnější možností se směnným kurzem pro směnu EUR/CZK 25.2220. Poplatek tohoto poskytovatele za převod peněz do České republiky je 10.83 EUR

 • XE nabízí směnný kurz pro směnu EUR/CZK 25.0707. Poplatek tohoto poskytovatele za převod peněz do České republiky je 12.07 EUR

 • TorFX nabízí směnný kurz pro směnu EUR/CZK 24.9698. Poplatek tohoto poskytovatele za převod peněz do České republiky je 20.2 EUR

 • CurrencyFair nabízí směnný kurz pro směnu EUR/CZK 24.9700. Poplatek tohoto poskytovatele za převod peněz do České republiky je 23.18 EUR

Vyplatí se pamatovat na to, že nejlevnější možnost poslání peněz se bude vždy lišit podle zvolené měny a výše platby – vždy se vyplatí prozkoumat všechny možnosti, a k tomu jsou skvělé srovnávací nástroje od Exiap.

Hledáte další způsoby, jak převést peníze do České republiky ze zahraničí? Náš průvodce nejlevnějšími způsoby, jak poslat peníze do České republiky je tady, aby vám pomohl vybrat pro vás tu nejlepší možnost.

Přejít na Wise

Jak nejrychleji převést peníze z Evropy do České republiky?

 • Wise: Okamžitě – 2 dny
 • CurrencyFair: 1–3 dny
 • TorFX: 2–3 dny
 • XE: 2–3 dny
 • Currencies Direct: 2 dny

Chcete najít nejrychlejší způsob, jak poslat peníze z Evropy do České republiky? Při posílání peněz z Evropy do České republiky je dobré vědět, že specializované služby převodu peněz mohou často váš převod zpracovat rychleji než banky, kterým to obvykle trvá 3–5 pracovních dní. Nejrychlejší poskytovatel v naší tabulce srovnání například dovede váš převod dokončit za Okamžitě – 2 dny.

Je to dané tím, že banky obvykle u mezinárodních transakcí spoléhají na síť SWIFT. To znamená, že vaše peníze projdou přes několik prostředníků, což způsobuje zpoždění. Oproti tomu online služby pro převod peněz mají své vlastní efektivní sítě, které dovedou převáděné peníze na účet příjemce doručit rychleji, a dokonce někdy i okamžitě.

Nejrychlejší poskytovatel v naší tabulce pro poslání peněz z Evropy do České republiky je Wise

Zde se můžete dozvědět více o okamžitých způsobech převodu peněz do zahraničí.

Přejít na Wise

Jaký je nejlepší poskytovatel převodu z Evropy do České republiky?

Celkem 5 poskytovatelů, které jsme našli pro převod peněz z Evropy do České republiky, jsme seřadili podle počtu recenzí a průměrného skóre:

 • Currencies Direct - skóre na webu Trustpilot: 4.9, Výborné
 • TorFX - skóre na webu Trustpilot: 4.9, Výborné
 • XE - skóre na webu Trustpilot: 4.3, Výborné
 • Wise - skóre na webu Trustpilot: 4.3, Výborné
 • CurrencyFair - skóre na webu Trustpilot: 2.9, Dobré
Přejít na Currencies Direct

Jaký způsob posílání peněz je nejbezpečnější?

Výběr služby pro mezinárodní převod peněz vám může připadat riskantní. Náš srovnávací nástroj však doporučuje bezpečné poskytovatele, kteří fungují v rámci právních předpisů té části světa, kde působí.

Když hledáte nejbezpečnější způsoby, jak poslat peníze do České republiky z Evropy, obvykle chcete najít poskytovatele, kteří jsou registrováni a fungují pod dohledem organizace FCA. V některých případech mohou být provozovatelé regulováni také PRA. A pokud peníze posíláte přes svou banku, můžete si přečíst také o FSCS. Až moc zkratek? Pojďme se podívat na to, co znamenají.

FCA - Financial Conduct Authority - téměř všechny finanční aktivity podléhají schválení organizace FCA. Úkolem FCA je regulovat a dohlížet na finanční aktivity, a tak zajistit, že jsou dodržovány standardy a finanční společnosti obchodují bezpečně a v rámci zákona.

PRA - Prudential Regulation Authority - organizace PRA existuje, aby zajistila, že banky, stavební spořitelny, pojišťovny a další podobné finanční instituce budou řízeny bezpečně, aby byla rizika pod kontrolou a peníze klientů byly v bezpečí.

FSCS - Financial Services Compensation Scheme - FSCS chrání zákazníky, když se jejich banka, pojišťovna nebo jiná finanční společnost dostane do úpadku. Přes organizaci FSCS se vám může podařit získat kompenzaci, abyste o své peníze nepřišli, když vaše banka zkrachuje nebo má finanční problémy.

Jaká je nejlepší aplikace pro převod peněz z Evropy do České republiky

PoskytovatelWebová stránka
Wise
XE
TorFX
Currencies Direct
CurrencyFair

Wise: Send money z Evropy do České republiky

NejlevnějšíNejrychlejšíNejlepší směnný kurzNejlepší možnosti převodu

Wise nabízí převody peněz online a v aplikaci do této země: do České republiky a dalších víc jak 80 destinací po celém světě. Své peníze převedete se středovým tržním směnným kurzem a s krátkou dobou převodu. 50 % všech převodů přes Wise se uskuteční okamžitě* a 90 % jich do svého cíle dorazí za méně než 24 hodin.

Výhody a nevýhody
 
 
 • Středové tržní směnné kurzy a nízké poplatky od 0,41 %
 • Posílejte peníze do zahraničí rychle – převody mohou být dokonce i okamžité
 • Posílejte peníze v 40+ měnách do 160+ zemí
 • Žádná možnost výběru v hotovosti
 • Nemá síť poboček

Kolik stojí poslání peněz do země do České republiky přes Wise?

 • Poplatky za převod: Posílejte peníze již od 0,41 %
 • Směnné kurzy: Středové tržní směnné kurzy
 • Další poplatky: Poplatky za převod se mohou lišit dle destinace a způsobu platby
* Rychlost průběhu celé transakce závisí na daných okolnostech a ne všechny transakce musí proběhnout tak rychle.

XE: Send money z Evropy do České republiky

Bez poplatků

Se společností XE můžete peníze posílat online a přes aplikaci z Evropy do 89 zemí. Doba převodu se může lišit v závislosti na vámi zvoleném způsobu platby a zemi, do které peníze posíláte. Směnné kurzy společnosti XE mohou zahrnovat nižší přirážku, než jakou si účtuje vaše běžná banka.

Výhody a nevýhody
 
 
 • Posílejte peníze do celé řady zemí z Evropy
 • Plaťte převody pomocí bankovního převodu nebo karty
 • XE představuje prověřený způsob, jak bezpečně posílat peníze do zahraničí
 • Směnné kurzy již zahrnují nízkou přirážku
 • Poplatky a doba převodu se mohou měnit v závislosti na destinaci a typu platby

Kolik stojí poslat peníze do země do České republiky přes společnost XE?

 • Poplatky za převod: Poplatky se liší podle vámi zvoleného způsobu platby a měn převodu
 • Směnné kurzy: Směnné kurzy již zahrnují nízkou přirážku
 • Další poplatky: Poplatky se liší podle vámi zvoleného způsobu platby a měn převodu

TorFX: Send money z Evropy do České republiky

TorFX vám může pomoci bezpečně převést peníze do zahraničí v 26 měnách. Služby jsou dostupné online, v aplikaci a po telefonu. TorFX nabízí okamžité převody, pravidelné platby i služby řízení měnových rizik.

Výhody a nevýhody
 
 
 • Posílejte v 26 měnách
 • Plaťte kartou nebo bankovním převodem
 • Svůj převod můžete prokonzultovat po telefonu
 • Směnné kurzy mohou zahrnovat přirážku
 • Bez možnosti vkladu či výběru hotovosti

Kolik stojí poslat peníze do země do České republiky přes TorFX?

 • Poplatky za převod: Žádné poplatky za převod
 • Směnné kurzy: Směnné kurzy již zahrnují přirážku
 • Další poplatky: Může být nutné zaplatit poplatky třetích stran

CurrencyFair: Send money z Evropy do České republiky

CurrencyFair dovede být levnou službou pro mezinárodní převody peněz s rychlým doručením v celé řadě měn. Účtuje si nízký paušální poplatek za převod a můžete si tu také najít lepší směnný kurz, než jaký nabízí vaše banka.

Výhody a nevýhody
 
 
 • Odeslání je možné v 15 měnách
 • Nízké poplatky za převod
 • Mnoho měn, které je možné převést ještě tentýž den nebo do 1 pracovního dne
 • Směnné kurzy zahrnují přirážku
 • Platba v Euro jen při použití bankovního převodu, ne platební karty

Kolik stojí poslat peníze do země do České republiky přes CurrencyFair?

 • Poplatky za převod: 23.18 EUR
 • Směnné kurzy: Směnné kurzy již zahrnují přirážku
 • Další poplatky: Může být nutné zaplatit poplatky třetích stran v závislosti na tom, jak svůj převod nastavíte

Currencies Direct: Send money z Evropy do České republiky

Nejdražší

Currencies Direct může představovat dobrou službu pro posílání peněz do zahraničí online a také nabízí telefonickou podporu pro lidi, kteří si o svých možnostech napřed raději s někým promluví. Currencies Direct nabízí několik doplňkových služeb včetně upozornění na změnu kurzu, které vám mohou pomoci kurz před převodem sledovat.

Výhody a nevýhody
 
 
 • Žádné poplatky za většinu služeb
 • Nastavte si upozornění na změnu kurzu, ať můžete peníze poslat v tu správnou chvíli
 • Pokud je to potřeba, můžete se o platbě poradit po telefonu
 • Směnný kurz již zahrnuje přirážku
 • Žádné možnosti výplaty hotovosti

Kolik stojí poslat peníze do země do České republiky přes Currencies Direct?

 • Poplatky za převod: Žádné poplatky u většiny služeb
 • Směnné kurzy: Směnné kurzy již zahrnují přirážku
 • Další poplatky: Může být nutné zaplatit poplatky třetích stran

Jak na bankovní převod z Evropy do České republiky?

Používání bankovního převodu z Evropy do České republiky je jednou z nejpřímějších cest, jak pro odesílatele, tak pro příjemce. Příjemce nemusí dělat nic zvláštního. Peníze mu jednoduše přijdou ve zvolené měně na jeho účet a může s nimi dále nakládat nebo je vybrat.

Pokud chcete převést peníze z Evropy přímo na bankovní účet v cílové zemi: Česká republika, vyberte si specializovaného poskytovatele, který může být levnější a rychlejší než mezinárodní bankovní převod. I když různí poskytovatelé mají různé postupy zpracování plateb, následující kroky platí pro většinu z nich:

 • Vyberte si poskytovatele a zaregistrujte se: Začněte vybráním regulované banky nebo poskytovatele finančních převodů, který podporuje mezinárodní bankovní převody z Evropy do České republiky.

 • Ověření účtu: Pro lepší bezpečnost a z důvodu dodržení mezinárodních finančních regulací, banky i online poskytovatelé převodů vyžadují, aby uživatelé před provedením převodu ověřili svou totožnost. Tento proces obvykle vyžaduje nahrání digitálních kopie průkazu totožnosti (např. pasu nebo řidičského průkazu) a doklad o bydlišti (jako třeba účet za služby nebo výpis z účtu).

 • Financování: Jakmile máte dokončenou registraci, budete muset vložit peníze. K dispozici bývají různé způsoby, jak to udělat, nejlevnější však bývá místní bankovní převod nebo použití debetní karty.

 • Zahajte převod: Jakmile máte na účtu peníze, uveďte celé jméno příjemce a údaje o jeho bankovním účtu. Všechno zkontrolujte a zahajte převod.

Nezapomeňte, že rychlost a efektivita převodu se mohou lišit podle vybraného poskytovatele. Vždy se vyplatí si předem porovnat kurzy, hodnocení a dobu převodu.

Jaké údaje potřebujete k poslání peněz?

Posílání peněz do zahraničí se může zdát komplikované, a to hlavně pokud je to poprvé, kdy posíláte peníze do České republiky z Evropy.

Ať již provádíte platbu související s podnikáním, žijete v zahraničí a podporujete svou rodinu, nebo jen posíláte dar, budete potřebovat znát pár údajů, aby váš převod doputoval tam, kam má. Zde vám shrneme informace, které budete pro svůj převod potřebovat:

 • Celé jméno příjemce: Ujistěte se, že zadáváte celé jméno příjemce tak, jak je uvedené na jeho bankovním účtu
 • Adresa příjemce: Je potřeba kompletní adresa včetně PSČ
 • Název banky: Název banky příjemce v České republice
 • Třídicí kód: Šestimístné číslo, které identifikuje banku příjemce a je klíčové pro převody na české bankovní účty
 • Číslo účtu: Číslo bankovního účtu příjemce
 • Kód SWIFT/BIC: Důležitý pro mezinárodní převody do českých bank

Jak můžete převod zaplatit?

Různé služby poskytující převody peněz nabízí různé způsoby, jak mezinárodní převod peněz uhradit.

Bankovní převody obvykle bývají tou nejméně drahou možností převodu peněz, a proto je na Exiap používáme v našich srovnáních jako výchozí způsob platby. Pojďme se podívat na některé další způsoby platby i převodu peněz z Evropy do České republiky za použití těchto služeb:

Wise

Bankovní převod, karta (debetní nebo kreditní), SWIFT, Google Pay nebo Apple Pay

XE

Online

TorFX

Bankovní převod, SWIFT, debetní karta nebo šek

CurrencyFair

Online

Currencies Direct

Bankovní převod nebo debetní karta

Jak někomu poslat vyšší částku z Evropy do České republiky?

Než někomu pošlete velkou částku z Evropy do České republiky, měli byste nejprve podniknout následující kroky:

 • Porovnat si několik poskytovatelů: Srovnáním kurzů, poplatků a uživatelských recenzí více poskytovatelů si najdete tu nejvýhodnější nabídku pro svůj převod.

 • Zkontrolovat limity: Zeptejte se poskytovatele, jestli má stanovené nějaké limity, a také se zeptejte své banky, jestli nemá limit na místní platby.

 • Připravit svůj účet a finance: Dokončit ověření vašeho účtu a připravit finance pro převod za využití debetní karty nebo převodu z účtu, abyste se vyhnuli zpoždění.

 • Monitorovat směnný kurz: Jestli váš převod nespěchá, vyplatí se sledovat směnný kurz a počkat, dokud směnný kurz Euro/Česká koruna nedosáhne nejlepší hodnoty, abyste na převodu ušetřili.

 • Připravit se na další kontroly: Zeptejte se poskytovatele, jestli budete potřebovat nějaké další dokumenty, které by byly vyžadovány pro poslání vyšší částky z Evropy do České republiky. Například po vás může chtít doklad o původu financí nebo podrobnosti o tom, za co platba je.

Nejlepší způsob, jak převést vyšší částky?

Výběr toho správného poskytovatele vám může při posílání vyšší částky peněz z Evropy do České republiky ušetřit na na poplatcích a skryté přirážce ke směnnému kurzu. Banky a online poskytovatelé převodů mohou ke svým kurzům přidávat skrytou přirážku, která rychle roste spolu se zvyšováním posílané částky.

Poskytovatelé finančních převodů často nabízí slevy na transakce s vyšší částkou, což může znamenat nižší poplatky nebo příznivější směnné kurzy. Abyste měli jistotu, že máte pro svůj převod tu nejvýhodnější nabídku, použijte kalkulačku Exiap pro srovnání nákladů a prohlédněte si všechny dostupné možnosti.

Srovnat poskytovatele

Omezení mezinárodních převodů z Evropy do České republiky?

I když neexistuje žádný zákonem stanovený limit na výši částky, kterou lze převést z Evropy do České republiky, jednotlivé banky, online služby pro převod a další poskytovatelé plateb si často stanovují vlastní limity. Tyto limity se mohou lišit v závislosti na vašem způsobu platby. Například limit pro poslání peněz z Evropy do České republiky při placení kartou může být jiný než při placení bankovním převodem.

Kolik stojí převod peněz?

Cena převodu peněz do zahraničí se může lišit v závislosti na poskytovateli služby, posílané částce a způsobu platby. Nezapomínejte, že i bankovní poplatky při převodu z Evropy do České republiky mohou zahrnovat další náklady, přirážku se směnnému kurzu a další poplatky třetím stranám, které k celkové ceně přidávají příslušné banky.

Když posíláte peníze z Evropy do České republiky a použijete k tomu online poskytovatele převodů peněz, cena za převod 2000 EUR se může pohybovat mezi 10.83 EUR a 72.54 EUR, včetně poplatků poskytovatele za převod a přirážky ke směnnému kurzu, kterou si poskytovatel převodu může účtovat. Pokud plánujete peníze poslat přes banku, můžete celkem zaplatit ještě víc. Ceny bank často zahrnují poplatek za převod, přirážku ke směnnému kurzu a poplatky SWIFT, které se platí třetím stranám zapojeným do převodu.

Tady máme příklad: nejnižší náklady při posílání peněz z Evropy do České republiky by pro vás měla společnost Wise s celkovou cenou 10.83 EUR za použití směnného kurzu 25.2220 Euro/Česká koruna.

Jak dlouho trvá převod peněz z Evropy do České republiky?

Pokud převedete peníze z Evropy do České republiky, jak dlouho bude trvat, než dorazí? Odpověď je odvislá od celé řady faktorů, jako je vybraná služba pro převod peněz, způsob platby a jak chce příjemce platbu obdržet.

Podle údajů 5 poskytovatelů, které jsme prošli, mezinárodní převod může trvat mezi Okamžitě – 2 dny a 2 dny, než platba dorazí, a to při posílání peněz z Evropy do České republiky, když převod zaplatíte debetní kartou nebo bankovním převodem.

Wise nabízí nejrychlejší možnost převodu peněz z Evropy do České republiky. Na druhou stranu Currencies Direct má nejdelší dobu doručení Euro, která je 2 dny.

Přejít na Wise

Euro/Česká koruna – trendy směnných kurzů

Když porozumíte tomu, jak se mění směnné kurzy Euro/Česká koruna, může vám to pomoct s lepším a informovanějším rozhodováním ohledně toho, kdy mezinárodní převod uskutečnit. Směnné kurzy se neustále mění kvůli takovým faktorům, jako jsou nabídka a poptávka, geopolitické události a ekonomické indikátory.

Současný směnný kurz Euro/Česká koruna je 25.222.

Monitorování směnného kurzu: Používání nástroje pro směnu měn představuje jednoduchou cestu, jak mít přehled o směnném kurzu Euro/Česká koruna. Tak můžete mít aktuální přehled o nejnovějších změnách a identifikovat tak tu nejlepší chvíli pro váš převod.

Upozornění na kurz: Zvažte, zda si nenastavit v našem nástroji pro sledování kurzů upozornění na změny kurzu. Tato služba vás upozorní, když se směnný kurz Euro/Česká koruna dostane na vámi stanovenou mez. Pokud chcete ty nejlepší nástroje pro monitorování a upozornění, podívejte se na doporučení Currency Live.

Nejlepší kurz pro převod peněz z Evropy do České republiky?

Pro převody z Evropy do České republiky je středový tržní kurz obvykle nejvýhodnější. To je ten kurz, který banky používají pro zpracování směn na trzích po celém světě.

Jednotlivci převádějící peníze do zahraničí tento kurz vždy nedostanou. Ve většině případů si poskytovatelé účtují ke kurzu, který nabízí zákazníkům, přirážku. Tím se celkové poplatky zvýší a přesná cena vašeho mezinárodního převodu peněz je tak méně transparentní.

Poskytovatel s nejlepším směnným kurzem je společnost Wise, která nabízí směnný kurz Euro/Česká koruna 25.222

Online převod peněz s kreditní nebo debetní kartou

Většina poskytovatelů mezinárodních převodů umožňuje platby kreditními nebo debetními kartami. I když tento způsob platby může převod urychlit, může také znamenat další poplatky, čímž bude méně cenově výhodný než bankovní převod.

Tady je seznam poskytovatelů, kteří podporují platby kartou:

 • Wise: Bankovní převod, karta (debetní nebo kreditní), SWIFT, Google Pay nebo Apple Pay
 • XE: Online
 • TorFX: Bankovní převod, SWIFT, debetní karta nebo šek
 • CurrencyFair: Online
 • Currencies Direct: Bankovní převod nebo debetní karta

Závěr

Nejlepší způsob, jak převést peníze z Evropy do České republiky se pro každého liší. Záleží na tom, co je pro vás prioritou.

Pro ty, kdo hledají nejlevnější možnost, je Wise tím nejdostupnějším poskytovatelem převodu peněz do zahraničí. Na druhou stranu pokud chcete peníze co nejdříve dostat k příjemci, Wise je ideální volbou, protože zaručí, že vaše peníze dojdou do České republiky za Okamžitě – 2 dny.

Pokud máte obavy o bezpečnost, může vás uklidnit skutečnost, že všichni naši poskytovatelé jsou prověření, regulovaní a garantují bezpečné převody z Evropy do České republiky.

Často kladené otázky při posílání peněz z Evropy do České republiky

Jak nejlépe poslat peníze online?

Neexistuje jeden nejlepší způsob převodu peněz online. Je potřeba si prohlédnout všechny možnosti a pomocí našeho užitečného nástroje pro srovnání si vybrat z celé řady skvělých možností tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám. V našem srovnání jsme zjistili, že poskytovatel Wise nabízel pro váš převod nejlevnější platební službu. Ve srovnání se společností Currencies Direct jste mohli na celkových nákladech vašeho převodu ušetřit až 61.71 EUR, pokud byste si vybrali Wise. Jestli se chcete o převádění peněz online dozvědět víc, prohlédněte si našeho šikovného průvodce posíláním peněz online.

Jak posílat peníze z Evropy do České republiky?

Při posílání z Evropy do České republiky pohodlně online máte celou řadu možností. V našem srovnání jsme našli, že nejlevnější možnost nabízí Wise. Použijte tabulku srovnání Exiap a prohlédněte si služby jako Wise a Currencies Direct a zjistěte, která nejlépe splňuje vaše kritéria.

Jaké bankovní údaje jsou potřeba pro převod peněz z Evropy do České republiky?

Pro bezpečné poslání platby do České republiky bude potřeba, abyste při jejím zadávání uvedli následující informace:

 • Celé jméno příjemce
 • Adresa příjemce
 • Název banky
 • Třídicí kód
 • Číslo účtu
 • Kód SWIFT/BIC
Jaké jsou nejoblíbenější způsoby posílání peněz do České republiky?

Peníze do České republiky můžete poslat pomocí své banky, specialisty na mezinárodní převody peněz nebo přes agenturu, která umožní výběr v hotovosti. V našem srovnání jsme zjistili, že vaše platba by byla nejlevnější s poskytovatelem Wise.

Jak si zajistím nejlepší směnný kurz při převodu peněz do Spojeného království?

Směnný kurz použitý při převodu vaší platby může zapříčinit velký rozdíl v částce, kterou nakonec příjemce obdrží. Banky a služby zajišťující mezinárodní převody peněz si nastavují vlastní směnné kurzy, které mohou zahrnovat další poplatek, známý jako „přirážka“. Směnný kurz banky může obsahovat přirážku až ve výši 3 %, která celkovou cenu vystřelí nahoru. Proto je důležité si nejprve prověřit všechny možnosti a poskytovatele porovnat.

V našem srovnání nejlepší směnný kurz nabízel poskytovatel Wise se směnným kurzem Euro/Česká koruna 25.222.

Mohu posílat peníze do České republiky pomocí mobilních aplikací?

Ano. Služby jako Wise a Currencies Direct mají pohodlné aplikace, pomocí kterých můžete svou platbu zadat. Než si vybranou aplikaci stáhnete, použijte náš srovnávací nástroj a ujistěte se, že jste si vybrali poskytovatele s tou nejlepší nabídkou pro vaši konkrétní platbu.